Kdy máte nárok na volno s náhradou mzdy? 1. část

Uvolní vás z práce na vlastní svatbu? Samozřejmě! Kolik si můžete vzít volna nicméně závisí na tom, zda se berete ve všední den či o víkendu.
 

Ve svém životě se setkáváme se spoustou okamžiků, kdy z určitých důvodů nemůžeme dorazit do zaměstnání. Může to být svatba, narození potomka či doprovod nemocného dítěte k lékaři. Víte, ve kterých chvílích máte nárok na placené volno? 

Doprovod k lékaři

Rodičům se nejednou za rok stane, že jejich dítě onemocní. Bez asistence babiček musí ale k lékaři dítě doprovodit jeden z rodičů. Na to mu náleží volno s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu, nejdéle jeden den. „Většina lidí neví, že mzdu zaměstnavatel hradí i v případě, že k lékaři doprovázíte manžela/druha či vlastní rodiče/prarodiče nebo rodiče/prarodiče manžela. Váš zaměstnavatel vás musí uvolnit na nezbytně nutnou dobu, nejdéle na jeden den. Zákoník práce však primárně předpokládá, že zaměstnanec bude těchto možností využívat pouze v případě, kdy nemůže předmětné činnosti provést mimo pracovní dobu,“ říká Martin Vejplacha, manažer náboru ČSOB.

Svatba

Tento krásný a většinou ojedinělý zážitek je také pěkným žroutem času! Přípravy se svatbou spojené stojí nejen hodně sil, ale také zaberou pěknou dobu. I na to zákoník práce myslí! Novomanželům tak připadají dva dny volna, z toho jeden k účasti na vlastním obřadu. S náhradou mzdy však počítejte pouze za 1 den. Pokud se tedy svatba koná v sobotu či neděli, zaměstnavatel vám dle zákona poskytne pouze jeden den pracovního volna, a to s náhradou mzdy. 

Nárok na jeden den volna v den obřadu a s náhradou mzdy mají i rodiče snoubenců. V případě kdy snoubenci již mají děti, ty mají právo na den volna, ale bez náhrady mzdy. (Zajímavosti nejen o tom, zda žijeme častěji "na psí knížku" než naši rodiče si můžete přečíst ve článku Zajímavosti o současné české rodině: změnila se?).

Narození dítěte

Při jednom z nejkrásnějších okamžiků v našem životě nechce většinou partner, otec dítěte, chybět. Pokud partner doprovází ženu do porodnice, musí mu to zaměstnavatel umožnit na dobu nezbytně nutnou, a to s náhradou mzdy. Totéž platí pro převoz manželky/družky z porodnice domů.

V případě, kdy chce být nastávající otec svědkem narození potomka a zůstat u porodu, zaměstnavatel mu poskytne pracovní volno, mzdu mu však neproplatí. (V případě, že vás brzy čeká tato radostná událost, pro vás máme přehled toho, na co byste před cestou do porodnice rozhodně neměli zapomenout.)

Tereza Potocká, Consultant ve společnosti Botticelli spol. s.r.o.

V pokračování se dozvíte, jaké jsou vaše nároky, např. když vám umře někdo z rodiny. Do pracovního života může zasáhnout i méně závažná událost. Takové stěhování také stojí spoustu času! Více v článku Kdy máte nárok na volno s náhradou mzdy? 2. část.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru