Projektu Vzdělávejte se pro růst ve Středočeském kraji II se zúčastnilo 258 firem

Zaměstnavatelé často chtěli, aby se jejich pracovníci zdokonalili v angličtině, němčině nebo španělštině.
 

Firmy nejčastěji volily vzdělávací kurzy pro své zaměstnance v technických oborech, stavebnictví a jazykové kurzy. O čem zájem právě o tyto kurzy vypovídá?

Více než dva roky od 1.10.2013 do 31.10.2015 běžel projekt Vzdělávejte se pro růst ve Středočeském kraji II. Za tu dobu možnost zvýšení kvalifikace své nebo svých zaměstnanců využilo 258 firem a živnostníků a vzdělávací program absolvovalo více než 5 tisíc lidí.

Na kurzu v pracovní době nikdo netratil

Jedním z důvodů, proč se projekt těšil takovému zájmu, je bezesporu to, že Úřad práce ČR hradil nejen příspěvky na vzdělávání zaměstnanců (a to v plné výši), ale rovněž mzdové náklady za dobu účasti zaměstnance na těchto vzdělávacích kurzech. Dohromady tak vyplatil více než 110 milionů korun, přičemž přes 47 milionů činily náklady na mzdové náhrady a zbylých více než 63 milionů šlo na samotné vzdělávací aktivity.

Technické obory a jazyky. To je, co zaměstnavatel žádá!

A v jakých oborech byl o vzdělávací kurzy nejvyšší zájem? Tradičně se jednalo o technické obory zaměřené na zpracovatelský průmysl, velkoobchod a maloobchod, skladování a stavebnictví. Mezi konkrétními kurzy byly nejoblíbenější obsluha svářecích robotů, CNC strojů, elektrovozíků či motovozíků.

Řada zaměstnavatelů se rovněž zaměřila na jazykové kurzy, mezi nimiž hrála prim angličtina, němčina a španělština. Rozložení kurzů vypovídá i o oblastech, mezi nimiž je na trhu práce největší rozdíl mezi nabídkou a poptávkou. O tom, že trh se dlouhodobě potýká s nedostatkem technicky kvalifikovaných a jazykově vybavených pracovníků, se můžete přesvědčit na vlastní oči například na burze práce, která se zanedlouho bude konat v Kladně.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru