Hornbach ve Velké Chuchli vytvořil 100 nových pracovních míst

  |  

Na jaře příštího roku se otvírá nová prodejna Hornbachu ve Velké Chuchli. Zaměstnanost v regionu ovlivní poměrně výrazně.

Nábor zaměstnanců ve Velké Chuchli stále probíhá. V současné chvíli nicméně mnoho volných míst nezbývá. „Zaměstnance je nutné vybrat minimálně půl roku před plánovaným otevřením, aby všichni stihli absolvovat úvodní školení,“ uvedla pro ČtiDoma.cz personální ředitelka Hornbach Baumarkt CS Monika Capranicová.

V Hornbachu chtějí hlavně týmové hráče

Zájem podle personální ředitelky zaznamenali v regionu značný. Přednost zpočátku dostali stávající zaměstnanci Hornbachu, pro něž byla poloha prodejny výhodnější například kvůli dojíždění. Mít v prodejně zkušené prodejce je navíc nutnost. Nováčků i tak dohromady nastoupí okolo stovky.

Práce je i pro absolventy

Zaměstnanci musejí být dostatečně kvalifikovaní a nováčci procházejí ještě náročným vzdělávacím procesem. Místa se ale v Hornbachu najdou i pro absolventy zejména technických a řemeslných oborů.

Podle personální ředitelky je pracovní kolektiv věkově i zájmově různorodý. Zaměstnanec Hornbachu ale musí být v prvé řadě týmový hráč. „Některá oddělení jsou spolu úzce provázána a bez vzájemné spolupráce by fungovala jen velmi obtížně,“ říká Capranicová.

Datum otevření Hornbachu neznámé

Pokud už netrpělivě čekáte, kdy se tato pobočka otevře, musíme vás zklamat. „Konkrétní termín otevření nového marketu Hornbach v Chuchli ještě není přesně stanoven. Samotná prodejna je téměř dokončena, zbývá dodělat vnitřní prostory, vše postupuje podle předem stanoveného harmonogramu,“ dozvěděli jsme se od personální ředitelky. Hornbach ve Velké Chuchli se s nejvyšší pravděpodobností otevře na jaře 2016.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru