Řady městské policie v Praze na konci roku prořídnou

 

Kvůli nedodělané maturitě opustí pražské měšťáky přes 70 strážníků. Jak to bude s těmi, kteří si vzdělání teprve dodělávají? A máme se kvůli odchodu strážníků bát o svou bezpečnost?

Strážníkům vypršela lhůta. Kdo si nedoplní vzdělání maturitní zkouškou, bude muset na konci roku opustit řady městské policie. Predikce jsou však nakonec lepší, než se čekalo. Když jsme na začátku července mluvili s vedoucí kanceláře ředitele MP Praha Irenou Seifertovou, odhadovala, že skončí okolo stovky strážníků. Aktuálně by mělo odejít 88 strážníků, ani toto číslo pravděpodobně není konečné.

Studenti nastoupí na neplacené volno

"Z těchto 88 strážníků ještě 15 strážníků studuje," říká ředitel městské policie Eduard Šuster. Podobně jako jejich 20 dalších kolegů, kteří dokončují studium nebo maturitu opakují, mohou požádat o neplacené volno. Na něm strážníci budou do doby, než si vzdělání doplní. Podle Šustera je velmi pravděpodobné, že studující strážníci si ještě o volno zažádají a řady městské policie opustí okolo 75 strážníků.

Nábor pokračuje

"Jsme v situaci, kdy městská policie více lidí nabírá, než propouští," doplňuje Šuster. "I s odchodem těchto strážníků se dostaneme na čísla, která jsme měli v srpnu 2014. K žádnému zásadnímu snížení dostupnosti služeb městské policie tedy nedojde.“ Ředitel městské policie zároveň připustil, že se rozloučí i s některými strážníky, kteří svou službu neplnili řádně. "Nekvalitní zaměstnanci se nevyplatí ani nám, ani Praze," dodává.

Městská policie v současné době nabízí 200 volných pozic. Celkový počet míst v řadách MP Praha je 2 520. O náborových aktivitách městské policie Praha jsme psali ve článku Nábor městské policie slaví úspěchy. Uchazeči však mají potíže s psychotesty.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru