112: Tísňová linka rozšiřuje své řady

O práci operátora tísňové linky mají větší práci ženy. Muže zase láká více práce v terénu.
Zobrazit fotogalerii (2)
16.02.2016 - 15:00   |  

Jste empatičtí, ale dokážete si zachovat chladnou hlavu? Potom je to možná práce právě pro vás. Tísňová linka rozšiřuje své řady. Hledá nové operátory a operační důstojníky.

O práci operátora mají větší zájem ženy

Muži a ženy z tísňové linky 112 mají náročnou práci. Zato je hřeje vědomí, že jejich práce zachraňuje životy. "Po operátorovi požadujeme, aby se do volajícího vcítil, ale zachoval přitom nadhled a dokázal rychle reagovat," říká metodik krajského informačního operačního střediska Radomír Stošek.

 Podle něj mají na pozici operátora převahu ženy. „Není to ale cíleně. Ženy mají zkrátka o tuto práci větší zájem. Muže zase více láká pomáhat přímo v terénu,“ dodává.

Čtěte také: Hornbach ve Velké Chuchli vytvořil 100 nových pracovních míst

 

Datum podání přihlášek se blíží

Na pozici operačního technika je potřeba mít dokončené středoškolské vzdělání. Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje momentálně hledá operátory linky 112 do Krajského operačního a informačního střediska v Kladně.

Dále nabízí pozici operačního důstojníka, na niž je již potřeba vysokoškolského vzdělání. Přihlášky je možno posílat do 24. února. Předpokládaný nástup je v červnu. Více informací naleznete na stránkách Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.

V Buštěhradě zase hledají preventisty kriminality. Co tato práce obnáší? A jaké vlohy jsou k ní potřeba? Na naše otázky odpovídá starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková ve článku Nepořádným pejskařům zatnou tipec preventisté kriminality.

 

Příběhy a rutina na tísňové lince

Pokud vás zajímá, jak to na tísňové lince chodí, a co se děje poté, když vytočíte linku 112, dozvíte se více ve článku Linka 112: Emoční vypětí i zlomyslní volající. Muži ze 112 se s námi podělili i o zajímavé statistiky a tradiční i netradiční případy volajících, které museli v poslední době řešit.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru