5 způsobů jak se nechat vyhodit

Radost z konce směny neskrývejte. Naopak ji dejte celé kanceláři náležitě najevo.
 

Omrzel vás již pracovní život, ale nechcete přijít o odstupné? Přinášíme několik tipů, jak efektivně přijít o místo.

Obvykle se zaměřujeme spíše na způsoby, jakými navodíme dojem dokonalého zaměstnance. S velkou dávkou nadsázky jsme dnes zvolili opačný postup.

1. Choďte pozdě. Zásadně nestíhejte všechny důležité schůzky. Dodržujte pravidlo: s čím výše postavenou osobou se máte setkat, tím choďte později. Samozřejmě nesmíte příliš spěchat ani na svou směnu. Pozdní příchod a předčasný odchod vám již vyhazov bez problému zajistí. V některých firmách bude stačit, když vypadnete s odbitím páté a budete přitom velmi spěchat.


2. Pomlouvejte svého šéfa. Tento bod pravděpodobně již dávno poctivě plníte. Je však důležité pomlouvat nejen mezi spolupracovníky, kteří jsou takříkajíc na stejné vlně. Zaměřte se na šéfovy mazánky. Máte-li pocit, že neexistuje zaměstnanec, který má vašeho šéfa rád, jednoduše pomluvy šiřte všude. Dobrá duše, která je donese do nejvyšších pater, se již najde sama.


3. Hádejte se se šéfem. Drbárna za zády nestačí. Jednak můžete s velkou smůlou narazit na přehnaně soudržný kolektiv. V úplně nejhorším případě máte nad sebou osvícence, který se nad šuškárnu dokáže povznést. V takovém případě mu musíte svůj názor náležitě zdůraznit z očí do očí. Čím více drzosti, nesouhlasu a ega projevíte, tím lépe!


4. Znepřátelte si kolektiv. Velí vám neskutečně rezistentní osobnost a vaše útoky na jeho autoritu nefungují. Atak směrem nahoru je podceněním situace. Musíte ze sebe udělat osobu, kterou mezi sebou skutečně nikdo nechce. Pomlouvejte kolegy za zády a nevybíravě je kritizujte i napřímo. Vyvolávejte konflikty, šiřte špatnou náladu. Budete-li se účastnit večírku, opijte se v maximální možné míře a způsobte trapnou scénu.


5. Hlavně nic nedělejte! Nezapomeňte na to nejdůležitější. Nenáviděnou práci již nechcete nadále vykonávat. Začněte s tím proto okamžitě. I kdyby atmosféra na pracovišti byla natolik příšerná, že si vašeho snažení vlastně nikdo ani nevšimne, nehýbající se práce již upozorní každého. Pokud vaše nečinnost nikoho ze židle nenadzvedne, zvažte, zda by přeci jen nevyplatilo na tom teplém místě zůstat.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru