5 způsobů jak se odepsat ještě před pohovorem

Nikam vás nepozvali na pohovor? Chyba bude v tom případě i na vaší straně. Místo brečení nad rozlitým mlékem se zamyslete, co možná děláte špatně.
 

Posíláte životopisy na všechny strany, ale telefon zůstává stále hluchý? Čtěte, zda se nedopouštíte následujících prohřešků.

1. Infantilní e-mail. E-mail je pouze nutností pro vzájemnou komunikaci, říkáte si možná. Vaše sebeprezentace v životopisu může být perfektní, personalista si však dvakrát rozmyslí posílat odpověď na email typu beruska185@seznam.cz. Užíváte-li podobnou zrůdnost v běžném životě, je to vaše věc. Pro jednání s potencionálním zaměstnavatelem si zřiďte nový účet.

2. Fotografie přes půl životopisu. Fotka je dnes běžnou součástí CV. Při osobním setkání svůj vzhled stejně neskryjete, není proto důvod ji do životopisu nevkládat. Fotografie by však měla být drobná a spíše na levé straně životopisu. Obrázkem přes půl stránky na sebe upozorníte spíše v negativním slova smyslu. Fotka centrovaná doprostřed zase svědčí o egocentrismu.

3. Nevhodná fotografie. Kromě velikosti a umístění je stejně tak důležitý obsah přiložené fotografie. Doporučení je přitom jednoduché. Představte si, že jdete na maturitní ples. Také si nevezmete tílko nebo koženou bundu. Reprezentativní oblečení je vždy vhodné. Ženy by se přitom neměly snažit zaujmout hlubokými dekolty. Zrak personalisty přilákáte, jako způsob sebeprezentace je to však poměrně laciné.

4. Slohové cvičení místo CV. Pokud neznáte pojem strukturovaný životopis, Google pro vás bude vhodným nástrojem. Doby, kdy CV znamenalo souvislý text, jsou nenávratně pryč. Přijde-li dnes personalistovi něco podobného do schránky, ani se nebude namáhat životopis číst.

5. Omáčka se schovanými knedlíčky. Stejně tak platí, že životopis by měl být stručný. Snažte se nepřesáhnout délku dvou A4, nebude-li to nezbytně nutné. Personalista si vždy hledá v CV relevantní informace. Nebojte se proto CV upravovat vždy na míru dané pozici. Neznamená to, že si máte vymýšlet. Vždy ale vyzdvihněte, co z vašich zkušeností souvisí s pozicí, o níž se ucházíte.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru