Burza práce z pohledu firem

Ve společnosti NEON by namísto desítek zaměstnanců rádi nalezli alespoň jednoho specialistu.
  |  

Někteří zaměstnavatelé zamířili na Burzu práce v Příbrami s vidinou velkého náboru. Jiní jsou rádi za každého nového člověka. Méně známé firmy o sobě jednoduše chtěly dát vědět.

V souvislosti s akcí, která umožnila přímé setkání uchazečů o zaměstnání i firem, jsme již informovali o ohlasech kandidátů i o problémech, které Burza odhalila. Jaké byly první dojmy zástupců jednotlivých společností?

Amazonu byla Burza malá

„Upřímně jsme nevěděli moc co čekat“ přiznává Eva Vyčítalová z personální agentury Adecco. Spolu s kolegyněmi nabízela 17. září na Burze práce uchazečům práci ve skladu Amazonu v Dobrovízi. „Už jsme nabrali asi 1600 zaměstnanců společně s Amazonem. V tuhle chvíli nabíráme zhruba 2700 agenturních zaměstnanců, kteří budou pracovat u společnosti Amazon.“ S mnohonásobným počtem volných míst oproti jiným zaměstnavatelům, v Adeccu enormní zájem nezaznamenali. „Lidé si spíše brali letáky s tím, že si to rozmyslí.“

Agenturní zaměstnance hledali i v personální agentuře Gi Group Czech Republic. U Gi Group přitom převažovaly výrobní a specializované pozice. Velkou šanci u agentury sídlící v Praze měli například svářeči nebo mechanici. Ve středočeském kraji má GI Group pobočku v Benešově.

Jsme tady!

V jiných firmách byli, co se počtu nových pracovníků týče, skromnější. „Lidí je dost, nicméně my máme specifické požadavky. Cílem je sehnat alespoň někoho,“ dozvěděli jsme se u společnosti NOEN a.s. působící v oblasti povrchových dolů.   

V čem spočívají příčinny nedostatku technicky vzdělaných pracovníků? Jaké byly ohlasy lidí, kteří přišli na Burzu hledat práci? A je pracovník padesát plus pro filmu problém? Více informací najdete v reportážích z Burzy práce: Problém začíná už na školách a Uchazečům se Burza práce líbila.

Různorodost, co se týče vyhlídek i požadavků firem, tedy byla veliká. Kolik nových pracovních poměrů z Burzy práce vzejde, si ještě musíme počkat. Někde pracovníky shánějí, nicméně požadavky na technicky vzdělané pracovníky jsou neúprosné. Jinde potřebují zaměstnanců tolik, že je samotná Burza nespasí.Účastníci z řad velmi malých firem se chtěli především zviditelnit. „Chceme oslovit co nejvíc lidí, aby se o nás vědělo,“ vysvětluje Jitka Cígerová z Autometal, spol. s.r.o. „Tím, že nejsme z Příbrami, tak si myslíme, že lidi o nás třeba ani nevědí. (Autometal má sídlo v Zalužanech na hranici příbramského a píseckého okresu, pozn.red.) I když už máme asi 200 zaměstnanců.“ Ve společnosti působící v oblasti výroby výfukových systémů momentálně shánějí nástrojaře, strojírenské dělníky, operátory lisu nebo skladníky.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru