Jaké nabídnout zaměstnancům zdravotní benefity?

Jedním ze zdravotním benefitů, které firmy nabízejí, je například očkování.
  |  

Období chřipek a nachlazení s podzimem nemilosrdně udeřilo. Jaké zdravotní benefity firmy nabízejí? A jaké by zaměstnanci uvítali?

Nachlazený kolega dorazí do práce. Do týdne kýchá, smrká a kašle celá kancelář. Obdobnou situaci zažil na pracovišti asi každý. Zalézat do postele s prvním náznakem nachlazení se nikomu nechce z pragmatických důvodů. "Mnozí totiž chodí do práce nemocní kvůli tomu, že nechtějí ztratit peníze. První tři dny nemocenské jsou neplacené a od čtvrtého do čtrnáctého dne poskytuje zaměstnavatel náhradu mzdy za pracovní dny, a to 60 procent průměrného denního výdělku," říká Tereza Potocká ze společnosti Boticcelii. Na nemocenské hrazené ze sociálního pojištění má zaměstnanec nárok až od 15. kalendářního dne dočasné pracovní neschopnosti.

Do práce nebo k doktorovi? A co třeba sick days?

"Kolegové v práci jsou naštvaní, když přijde někdo nemocný. Ale zase plýtvat si dovolenou je nesmysl," potvrzuje její slova Markéta Krpatová, která pracuje ve velké firmě v Malešicích. Pro řešení přitom nemusíme chodit daleko. V řadě firem již dnes fungují tzv. sick days. "Krátkodobé volno na vyléčení se z dovolené neodečítá a zaměstnanci za něj dostávají mzdu. Nepřicházejí tedy o žádné peníze a mohou se doma v klidu vyležet," vysvětluje Tereza Potocká.

"Sick Days jsem už několikrát využil," potvrzuje její slova Jan Novotný, který pracuje ve státní správě. "Když se člověk jenom nachladí nebo má například střevní potíže, nemá cenu hned chodit k doktorovi."

Vouchery na cvičení a nabídka vitamínů jako vhodná forma prevence

Kromě sick days nabízí firmy svým zaměstnancům řadu dalších zdravotních benefitů. "Může jít například o očkovací programy, odvykání kouření nebo školení pro snížení stresu," vyjmenovává Jiří Horecký, prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR, který se účastnil konference Péče o zdraví zaměstnanců 15. října v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. "Očkování třeba proti chřipce bych určitě uvítala," říká Anet Králíková z Hýskova u Berouna, která jako brigádník žádných benefitů ve firmě nevyužívá, ani o nich nebyla informována.

Mezi dalšími benefity cílící na zdraví zaměstnanců najdeme například nabídky vitamínů, vouchery na cvičení nebo onkologický screening. "Vouchery na cvičení nebo onkologický screening jsou rozhodně dobré bonusy," myslí si Angelika S. z Mirošovic, která dojíždí za prací do hlavního města. Většinu námi oslovených rovněž zaujala nabídka vitamínů.

Nekuřácká armáda

O tom, jak může vhodně zvolený benefit zaměstnancům prospět, se přesvědčila i Armáda ČR. Před dvěma lety nabídla zaměstnancům program na odvykání kouření. Z celkem 227 žen a mužů, kteří se k programu odvykání kouření přihlásili, jich 159 přestalo v průběhu programu kouřit.

Podle Pavlíny Kalousové z Byznysu pro společnost, národní platformy odpovědných firem jsou zdravotní programy již zavedenou normou zejména u velkých firem. "Poukázky zaměřené na zdraví, hubnoucí programy, očkování či poradenství v oblasti odvykání kouření – tyto zaměstnanecké benefity lze zavést v každé společnosti,“ dodává.

Čtěte také:

O kolik se od příštího roku zvýší zdravotní pojištění?

Prevenci rakoviny představila nemocnice v Krči

Ověřte si konto svého důchodového pojištění. Vyplatí se mít přehled průběžně

Prevence rakoviny prostaty může zachránit život

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru