Generační tandem: Když mladí pracují se zkušenými

Zaměstnanci přijatí v rámci projektu se nejčastěji dělí o místo v administrativě, účetnictví, výzkumu, zemědělství, strojírenství, v dělnických profesích, ve zdravotnictví, bezpečnosti, obchodu nebo sociálních službách.
 

Dva ohrožené druhy na trhu práce - absolvent a pracovník před důchodem. Mladický elán a zkušenosti matadora tvoří ideální kombinaci.

 

Mentorink "jako za dávných časů"

Projekt Generační tandem - podpora generační výměny funguje na jednoduchém principu. O sdílené pracovní místo se dělí zaměstnanec mladší třiceti let s pracovníkem, jemuž maximálně do tří let vznikne nárok na odchod do starobního důchodu. Podmínkou je, aby oba byli v evidenci Úřadu práce ČR.

"Firmy dnes vůbec nevyužívají toho, že můžou pracovní tým namíchat. Dát mladého zaměstnance ke zkušenému," myslí si jednatel společnosti PRÁCE plus Mgr. Martin Novák. Úřad práce ČR se v současné době snaží tuto ideu podpořit. Projekt běží pilotně od 1.3.2014 do 30.11.2015.

Jaký příspěvek mohou firmy získat?

Ve Středočeském kraji se do projektu zapojilo již 47 zaměstnavatelů. Pozice, na kterých mohli mladíci s mentory pracovat, představují skutečně pestrou škálu. Dělili se o místo od mzdové účetní, přes IT technika, hasiče až po technika zimních zahrad. 

"Úřad práce ČR  může společnosti přispět dvěma způsoby - příspěvkem na společensky účelné pracovní místo (SÚPM) a příspěvkem na udržení zaměstnance. Oba mohou dosáhnout výše až 24 000 Kč měsíčně a firma je může pobírat po dobu 6 – 12 měsíců," říká mluvčí ÚP ČR Kateřina Beránková. Ve Středočeském kraji přispěl ÚP ČR podnikům již částkou 21 326 227 Kč.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru