Kandidát by měl do týmu zapadnout i lidsky

Jak zjistit, že do týmu zapadáte? Napomoci může například Belbinův test rolí.
 

Myslí si hlava jedné personální agentury Mgr. Martin Novák z PRÁCE plus. ČtiDoma zprostředkoval možná trochu netradiční náhled do světa personálních agentur.

Seriál o personálních agenturách: Připravujeme přehled personálních agentur z úhlu pohledu kandidáta i personální agentury. Zanedlouho přidáme i pohled zaměstnavatele.

500 agentur na trhu. Co jenom všechny dělají?

Personální agentura. Možná vám pomohla sehnat práci nebo ji využíváte pro zjednodušení firemních procesů. Dost možná vám ale připadá zbytečná, berete ji jako pouhého zprostředkovatele bez vlastní přidané hodnoty. A u mnohých se pravděpodobně nespletete. Při počtu 500 personálních agentur působících v České republice může jen těžko každá z nich odvádět svou práci stejně kvalitně.

„Klient (firma, která hledá zaměstnance pozn. red.) ode mne dostane informace, které z životopisu nevyčte,“ říká majitel agentury PRÁCE plus Martin Novák. S uchazeči, kteří splňují požadavky klienta, se schází osobně a následně poskytne reference firmě, než k ní uchazeče pošle. „Měl by splňovat nejen technické požadavky, ale zapadnout i lidsky,“ dodává známou mantru.

Zařadím tě do týmu, splníš-li test Belbinův

Jak ale pozná, že ten člověk do týmu sedí? Copak je psycholog? „Zkoumám i dynamiku týmu, do kterého kandidát přijde,“ vysvětluje Martin Novák. Seznámí se s manažerem i budoucímu spolupracovníky uchazeče. Zda se kandidát hodí pro roli, kterou by měl zastávat v týmu, mu prý potvrdí Belbinův test. Pár otázkami se v rámci testu zjišťuje, zda inklinujete spíše k roli inovátora, dotahovače či například rutinéra. (Podrobnější vysvětlení rolí k přečtení zde.)

Ale čím víc testů, tím spíše se může odhalit, že vybraný člověk je úplně mimo. Co s tím? „Pošlu lidi, za kterými si stojím, nebo přiznám, že daného člověka nemám,“ odpovídá Novák. A co když odhad zkušeného personalisty selže, Belbinův test se uchazeči povede obelhat a v týmu začne téct krev? „V jedné firmě, s níž spolupracuji, jsou zrovna dva rozhádaní zaměstnanci. Tuhle situaci s nimi řeším,“ popisuje. Dodává, že se jedná právě o tým, kam zaměstnance dosadil sám.

Tak to tedy koukáme! A co vy? Máte u vás v práci také nějakého pana Nováka, který se postará o to, abyste si nevydloubali oči, nebo válčíte o každý metr pracoviště? Podělte se s námi!

Stáhněte siVelikost
PDF icon belbinuv_test.pdf177.97 KB