Pro ženy: Co si obléct v létě na pohovor?

Jak vypadat elegantně a přitom se netrápit vedrem více, než je nutné? Poradíme, co si vzít na sebe!

11.08.2015 - 09:17  

Dilema výběru vhodného oblečení řeší každá žena, ať už se vypravuje kamkoliv. Má-li v posledních dnech navíc pracovní schůzku, rozčarování je dvojnásobné. V horkém počasí chceme zabránit pocení v maximální možné míře. Na druhou stranu zde existují pravidla, jejichž porušení znamená faux pas.

Punčochy se stříbrem nebo ve spreji

Dámy na rozdíl od mužů sice mohou odhalit nohy, minimálně na kancelářských pozicích je však neodpustitelné opomenout punčochy. Nikdo ale již nezkoumá, jakým materiálem nohy zahalujeme.

Nadměrnému pocení by měly zabraňovat punčochy se stříbrnými vlákny. Pokud v extrémně vysokých teplotách tato jejich funkce přece jen selže, stále dokážou poměrně spolehlivě zamezit šíření zápachu.

Vyzkoušet můžete rovněž punčochy ve spreji. Nejenže vaše nohy nezahřejí, navíc se nemuchlají, nesjíždějí a netvoří se na nich oka v těch nejnevhodnějších okamžicích. Jsou voděodolné a obsahují částečky hedvábí, díky nimž se ani v tropických vedrech sprej nerozteče. Nanášejte však opatrně, abyste si tímto „punčochovým make-upem“ nezničily zbytek ošacení. Po rozetření již na oblečení neulpívají.

Všechno špatně. Nejenže chybí punčochy, boty bychom měly volit raději uzavřené a na nižším podpatku, než vidíte na obrázku.

Volné přírodní materiály

Léto ženám sice ve výběru oděvu přeje více než jejich mužským protějškům, o to více možností šlápnout vedle také nabízí. Ideální je na pohovor pochopitelně vytáhnout kostýmek, v létě však sako není nutností. Halenku nebo šaty však vždy volte alespoň s krátkým rukávem. S odhalenými rameny nejlepší dojem neuděláte.

Nejvhodnějšími materiály, do kterých se v horkých dnech můžete obléknout, jsou například bavlna nebo konopí. Neprohloupíte ani oblečením z viskózy či bavlny. Určitě nenoste příliš upnuté střihy. Oblečení se vám může začít lepit na tělo, což nevypadá hezky. Existuje poměrně široká nabídka halenek a košil volných střihů, které navíc vypadají velmi elegantně.

Máte-li podobný kousek ve svém šatníku, neváhejte ho vytáhnout. Krátká košile se v létě snese, tato navíc disponuje volnějším střihem.

Klasický make-up s mírou nebo volte voděodolný

Každá žena chce na pohovoru vypadat co nejlépe, a proto nezapomíná ani na líčení. Vysoké teploty však silným vrstvám make-upu nepřejí. Zkuste proto nejprve, zda svůj účel nesplní nejprve korektor a pudr. Pokud se vám ani poté nebude pleť zdát dostatečně sjednocená, naneste opravdu velmi lehkou vrstvu make-upu. Rozteklý make-up ulpívající na oblečení stále vypadá hůře než drobná nerovnost na vašem obličeji.

Pokud si bez líčidel na pohovor opravdu netroufnete, pak volte ta voděodolná. Dnes již sežene kompletní výbavu obsahující kromě make-upu i řasenku či rtěnku. Některé kosmetičky však nedoporučují užívání těchto líčidel často, neboť kvůli své odolnosti nejsou pro pleť příliš šetrná.

Klíčová slova: