Byl Armstrong jen herec, co Big Pharma a další? Největší konspirační teorie, které vám nasadí brouka do hlavy

Pro někoho běžné čáry na nebi, ale pro mnoho lidí nebezpečí pro naše lidstvo
Zobrazit fotogalerii (4)
 

Utekl Hitler do Jižní Ameriky? Bylo 11. září úplně jinak? Natočilo se přistání na Měsíci ve filmových studiích? Nad vším pochybovat je zcela normální lidská povaha. Vytvářet si alternativní scénáře a přemýšlet "co kdyby", totiž člověka láká, i když tuší, že jde jen o přibarvené pohádky. Nebo ne? Nestojí některé konspirační teorie na pravdě?

Dobrá konspirační teorie funguje tak, že když ji uslyšíte, musíte alespoň na chvíli pochybovat. Že by na tom něco bylo? Nahlodání všeobecně známé pravdy a hledání alternativního scénáře je následně pro některé jako droga. Každá důležitá historická událost je spiknutí a kapky deště už taky nepadají jen tak. Tady je několik teorií, které zapáleným skeptikům nedají spát. 

Mnoho lidí věří, že svět ovládá nepočetná skupina mocných zvaná Ilumináti. V historii skutečná skupina je dnes spíše výplodem bujné fantazie. Pokud členové tajného spolku existují, jejich vliv bude minimální. Nebo ne? Symbol Iluminátů nalezneme na druhé straně amerického dolaru. 

Chemtrails

Pro většinu lidí je pohled na oblohu, kde prolétá dopravní letadlo, zcela normální. Někteří lidé ale propadají hysterické panice. Důvodem jsou Chemtrails. Na základě této teorie totiž letadla z trysek nevypouští ledajaké stopy.

Z vůle mocných spolků a politických elit jsou v těchto letadlových stopách obsažené viry, bakterie a nebezpečné chemické látky. Důvodů, proč tak činí, je podle přívrženců teorie hned několik. Ovládnutí lidstva, snižování populace skrze nemoci a nabourávání lidské psychiky. K tomu všemu Chemtrails slouží k absolutní moci nad počasím. 

Přistání na Měsíci

20. července 1969 přistává Apollo 11 jako první lidská posádka na měsíci. "Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo." Epická slova prvního člověka, který vstoupil na povrch jiného objektu ve vesmíru, než je planeta Země, zní jako věta ze scénáře amerického velkofilmu. Že by byl Neil Armstrong jen perfektní herec ve skafandru někde v Hollywoodských studiích?

Najdou se lidé, kteří dodnes absolutně věří, že vše byl jen propagandistický podvrh. V roce 1999 dokonce 6 procent dotázaných američanů nevěřilo, že přistání na Měsíci se opravdu stalo. Existuje mnoho argumentů, které lidskou nedůvěru živí dodnes. Jak mohla americká vlajka vlát, když je na Měsíci vakuum? Co je pravdy na přiznání filmového režiséra Stanleyho Kubricka na smrtelné posteli, že vše natočil on? Použili američané důmyslnou lež, aby předběhli ve vesmírném programu Sovětský svaz? 

Oblast 51 v americké Nevadě je předmětem dlouholetých spekulací, které stále mnoha lidem nadá spát. Společnost si zvykla oblast 52 spojovat se schovanými důkazy o mimozemské civilizaci. Nachází se ve vojenském prostoru americké pouště sklad mimozemských lodí, nebo vědci schovávají stroj času? 

Big Pharma

Možná už jste byli součástí živé debaty lidí, kteří s upřímným odhodláním zastávali názory o zlotřilé a ničivé mafii farmaceutických firem. Konspirační teorie a dodnes živá kauza nenechá jen tak někoho klidným. Teorie o tom, že nás světový farmaceutický průmysl záměrně zabíjí a ještě na tom vydělává nehorázné peníze, je čím dál tím víc populární.

Utlačuje skupina bohatých mocenských skupin léčivé prostředky, které záměrně nahrazuje umělými léky? Podle zastánců konspirační teorie jde o patent na bohatství. Farmaceutické firmy vytvářejí léky, které záměrně prodlužují nemoc, tak aby byl lék stále a pravidelně podáván. Díky tomu firmy generují zisk. Byznys s nemocemi nechce léčit. Bez nemoci nejsou peníze za vyrobené léky. Spirála problému je zajištěna a peníze se sypou několika vyvoleným do klína. Někteří zastánci však propadli víře ve spiknutí světa natolik, že odmítají jakékoli léky. Jejich odhodlání stálo mnoho z nich život... Někdy je možná lepší nevěřit všemu. 

Konspirační teorie otevírají otázky a sledují známá prověřená fakta novým pohledem. Někdy budí smích a jindy zase zamyšlení... Jak jste ba tom vy? Věříte, nebo nevěříte?