Lidská stonožka, Mučedníci a další filmy, které snesou jen diváci se silným žaludkem

Prohlédněte si celou fotogalerii
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Je jen málo filmů, které by dokázaly současné diváky pobouřit. Těmto se to však povedlo. Představujeme vám ty nejodpornější filmy, které by skutečně neměl vidět každý. Proč? Co je na nich tak šokujícího? A jaký je nekorunovaný král "divných filmů"? 

Lidská stonožka

Lidská stonožka je mezi "divnými filmy" téměř evergreenem. Každá diskuze o nevhodných filmech u ní prostě skončí. Důvod je jednoduchý – název totiž mluví za vše. Ve filmu Lidská stonožka skutečně vznikne lidská stonožka. A to nejen jedna. Film byl – snad díky své absurditě – natolik úspěšný, že se dočkal pokračování. Dvakrát. A jak taková lidská stonožka vznikne? Stačí dvě trochu naivní americké holky, které se vydají na cestu po Evropě.

Jeden šílený německý vědec, jenž má shodou náhod chatu kousek od místa, kde se Američankám porouchá auto. Pak skalpel, pár stehů, anestezie a je to. A jak lidská stonožka vypadá? Příkladnější bude, když prozradíme, jak to německý vědec zamýšlel s potravou. První článek – první člověk – dostane kus syrového masa, druhý článek – druhý člověk – dostane to, co prošlo trávicím traktem prvního článku. A třetí pak zbytky od druhého. Inu, Lidská stonožka opravdu není snímek pro slabší povahy.

Srbský film
Nekorunovaný král v kategorii nejodpornější filmy všech dob. Než si tento film pustíte, doporučujeme zhlédnout zbytek našeho seznamu. Pokud byste se podívali nepřipraveni, mohlo by to s vámi otřást až moc. Bývalý pornoherec prochází jakýmsi peklem i očistcem a při své cestě se musí utkat s tím nejpříšernějším, co si vůbec dovedete představit. Znásilňování a vraždění není žádnou výjimkou.

Snímek je tak explicitní, expresivní a naturalistický, jelikož má být metaforou úpadku společnosti. Záměr autorů nekončil u odporných scén, z nichž se divákům budou zvedat žaludky, naopak – na nich stavěl, od nich vycházel. Dalo by se namítnout, že takové konstatování může použít tvůrce kdejaké slátaniny, na druhou stranu nelze Srbskému filmu upřít to, že je řemeslně nemálo povedený. A po té hodině a tři čtvrtě, kterou jeho sledování zabere, si nejeden divák patrně řekne, že to celé nemohlo vzniknout jen tak.

Mučedníci
Trochu slabší šálek kávy. Přesto byli Mučedníci svého času opředeni řadou legend. Z oficiální filmové anotace lze převzít ty nejvěhlasnější – omdlévající diváci v sále či americký producent Bob Weinstein, jenž vlastnil práva snímku pro americká území, který se vydržel dívat pouze dvacet minut.

V Mučednících je sice pár brutálních scén, především je však zařazujeme na náš seznam proto, že jsou dokladem toho, že i brutální film může mít příslovečnou hloubku. Možná vám po zhlédnutí Mučedníků nebudou v hlavě defilovat potoky krve, ale jejich rozuzlení vás nechá chladnými jen stěží.

Mamka a taťka

A to hned dvakrát. První Mamka & taťka pochází z roku 2008 a je to groteska s množstvím přestřelených a často dost nechutných scén. Mamka a taťka podruhé je z roku 2017 a v hlavní roli se představil Nicolas Cage. A zatímco první snímek je leckdy směšný záměrně, ten druhý ne. Po jeho zhlédnutí asi nebudete věřit tomu, že do podobné slátaniny někdo investoval peníze. Ale je to tak.

Poznejte i další práci autora populárního Blade Runnera!

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru