Hudební hvězdy dneška: Rvačky a sexuální skandály nejsou výjimkou

Prohlédněte si celou fotogalerii
Zobrazit fotogalerii (6)
  |  

Hudební hvězdy to často nemají jednoduché, to je dobře známá věc a takový Bob Dylan by mohl vyprávět. Dnes se však zaměříme na trochu jiné ročníky. Nejmladší hudební generace se totiž od těch předchozích v mnohém liší. A liší se i její problémy.

Lil Peep

Vlastním jménem Gustav Elijah Åhr. Narodil se v roce 1996 a v roce 2017 zemřel. Příčinou smrti bylo předávkování xanaxem. Lil Peep byl čelním představitelem hip-hopové odnože, jež je v Americe označovaná jako "post-emo revival". Lze o něm rovněž mluvit i jako o emo rapu. Poté, co Lil Peep zemřel, se jeho hit Awful Things dostal do žebříčku Billboard Hot 100, okupoval devětasedmdesátou pozici. Lil Peepovi vyjádřilo soustrast mnoho zvučných jmen americké, ale i světové hudební scény.

Lil Pump

Ke konci roku 2017 nahrál velice mladý rapper vystupující jako Lil Pump hit Gucci Gang. Ten dnes atakuje hranici sedmi set padesáti milionů zhlédnutí na serveru Youtube a Lil Pump je díky němu jedním z komerčně nejúspěšnějších hudebníků našeho žebříčku.

Kromě hitu Gucci Gang je však Lil Pump nechvalně proslulý jako takový enfant terrible. Internetem kolují nahrávky, kterak si mladý rapper s barevnými dredy dopřává orální sex a do toho kouří marihuanu. Nutno podotknout, že Lil Pump je sice velmi úspěšný, ale dělá trochu medvědí službu emo rapu. Především tím, že většina jeho textů je skutečně velice prostoduchá.

Yung Lean

Jeden z nejvýznamnějších umělců, který v nedávných letech začal s hip-hopem. Dnes dvaadvacetiletý švédský hudebník už v šestnácti letech značně ovlivnil hip-hopovou hudbu a je považován za jednoho z těch, díky nimž vznikl žánr emo rap. Yung Lean prorazil s hitem Kyoto, dnes jsou jeho nejznámějšími písněmi Yoshi City, Afghanistan, Miami Ultras či Red Bottom Sky. Jsou-li texty Lil Pumpa prostoduché, texty Yung Leana jsou jejich pravým opakem.

Důkazem může být, že fanoušci tohoto hudebníka se na mnohých diskusních fórech často dohadují, co tím kterým veršem chtěl Yung Lean říct. Nejvíce otázek se nakupilo kolem toho, co vlastně Švéd myslí, mluví-li o Yoshi City (město Yoshi). Někteří si myslí, že je to Stockholm, někteří, že je to jeho protipól, jiní věří, že se za tímto označením schovává jakási Leanova snová říše. Pokud někdo zná odpověď, je to pouze a jedině Jonatan Leandoer Håstad, jeden z nejtalentovanějších mladých hudebníků dneška.

6ix9ine

Dvaadvacetiletý rapper a věčný průšvihář. Své už si odseděl i ve vězení, kam byl poslán za prodávání heroinu. Je dost možné, že to nebylo naposled, kdy si 6ix9ine prohlédl nějakou věznici zevnitř, jelikož podle stížnosti z únoru roku 2015 rapper údajně souložil s teprve třináctiletou dívkou. Styk si navíc nahrával na video.

Nedávno byl 6ix9ine navíc obviněn znovu – napadl a škrtil šestnáctiletého fanouška. 6ix9ine nějakou dobu působil v Česku i ve Slovensku, obě země si prý velice oblíbil a slíbil, že je proslaví v zahraničí. Není to dlouho, co rapper v Praze vystupoval. Mezi jeho nejznámější hity patří Gummo, Kooda či Gottie. 6ix9ine je specifický velice agresivním způsobem rapování.