Kultovní film, který v USA chtěli zakázat v kinech. U sledování Pulp Fiction dostal jeden divák infarkt

Pro Umu Thurman se jednalo o jednu z nejdůležitějších rolí kariéry
 

Kdo neviděl Pulp Fiction: Historky z podsvětí, jako kdyby nebyl. Režisér Quentin Tarantino představil světu dílo, které se stalo filmovou klasikou. Při premiéře v USA to však neměl vůbec lehké. Pro explicitní napětí dokonce hrozilo, že dnes světoznámý snímek bude stažený z kin. Proč? 

Jednalo se o unikátní podívanou hned z několika důvodů. Režisér a scenárista Quentin Tarantino potvrdil svůj talent po úspěšném debutu Gauneři a hned několik herců díky tomuto snímku znovu nastartovalo kariéru. Jednou z hlavních postav se zde stal i John Travolta. 

Ten po slavných osmdesátých letech pomalu upadal do zapomnění, ale postava mafiána Vincenta Vegy ho nakopla zpět mezi největší hvězdy Hollywoodu. Úspěch však nebyl samozřejmostí. Jaké problémy zpočátku musel Tarantino vysvětlovat? 

Smrt v kině

Je to paradox. Americké filmy jsou plné násilí a smrti. Akční bijáky, kde padají mrtvoly snad každou vteřinu, byly u diváků vždy vítané, ale v Pulp Fiction přišel problém. Byť na plátně umře minimum postav, ztvárnění je oproti tomu poněkud sugestivnější. 

Kromě slavné scény, kdy právě Vincent Vega omylem prostřelí hlavu svému spolucestujícímu, se v příběhu slavného filmu odehrává ještě jedna dramatická situace, která nadzvedla nejednoho diváka ze židle. 

Když se Mia Wallace předávkuje heroinem, musí dostat silnou dávku léku přímo do srdce. Naturalistická scéna způsobila v nejednom v kině v USA při premiérovém představení pořádné problémy. Nejznámější je případ diváka, který dostal při sledování této scény dokonce srdeční záchvat. 

Tento incident stál na začátku nesmyslné kampaně, která měla film vyprovodit z kin. To se však nakonec nestalo a z Pulp Fiction se stala kultovní legenda plná citátů, které přežívají desetiletí. Originální podívanou režiséra Quentina Tarantina ve struktuře několika zábavných povídek můžete vidět hned několikrát. Americký režisér tímto projektem potvrdil svůj talent a následovala řada dalších snímků jako Kill Bill či Osm hrozných. 

KAM DÁL: Rumunsko v troskách. V roce 1977 zemřelo kvůli mohutnému zemětřesení stovky lidí

 


Hobby