Ordinace plná šílených hereckých výkonů. Seriál z nemocničního prostředí je televizní vatou v programu

Ordinace v růžové zahradě běží v televizi již 16 let
 

Seriál Ordinace v růžové zahradě je dlouhodobě pokládán za tradiční, nekvalitní televizní tvorbu, která má však svou velmi silnou diváckou základnu. Podobně jako novácký seriál Ulice je na obrazovkách několik let. Fenomén a přehlídku nekvalitních hereckých výkonů mohou diváci sledovat již 16 let. 

Kritizovat seriál, který si drží diváckou pozornost přes šestnáct let, je troufalost. Scenáristé a režiséři této nekonečné série z prostředí nemocnice a zpočátku gynekologie má v sobě pravděpodobně skrytý půvab či podprahové signály, jež si získávají hypnotickou pozornost starců a stařenek na gauči v obývacím pokoji. Před televizí však u Ordinace v růžové zahradě nesedí jenom zástupy důchodců. “Úspěch” slaví snad u všech věkových kategorií. Proč? 

Hrozivé výkony

Podobně nekonečné a produkčně nenáročné seriály jsou přítomny v každé televizi napříč světem. Jistě si vzpomenete na Tak jde čas, Dallas, ale také jihoamerickou Esmeraldu či Divokého anděla. Laciná scénografie, jednoduchá vztahová zápletka a hlavně dokola se točící příběh několika postav, jejichž život se dílčím konfliktem mění v každé epizodě. 

Vše je třeba točit rychle bez velkých zádrhelů. Herci se učí text narychlo a scenáristé nemají čas vymýšlet dokonalé dialogy jako pro celovečerní filmy. Výsledkem je továrna na zábavu, kde se herci stávají panáky, kteří nemají ani prostor pro herectví. 

Kdo si tak někdy u sledování Ordinace v růžové zahradě pomyslel, že vybraní herci nemají talent a jejich výkon je doslova hrozivý, není to ani tak jejich vina. Okolnost vzniku “levného” seriálu, který zásobuje televizní program každý týden hodinovou stopáží, prostě k žádnému dechberoucímu výkonu není připravena.  

Já to ani nesleduji

Fascinace, kterou diváci u televize prožívají, je hypnotická a je otázkou, proč vlastně někteří nepřepnou na jiný televizní kanál. Když se člověk zeptá pravidelných diváků tohoto seriálu, co vlastně je tak na příbězích z nemocničního prostředí tak přitahuje, většina odpoví, že se jedná o kulisu, na kterou vlastně ani nekoukají či že potřebují oddychovou zábavu, u které není nutné přemýšlet. 

Právě v těchto důvodech je skrytý úspěch podobných seriálů. Lidé jsou dobrovolně krmeni nekvalitním obsahem a nejspíš je to tak v pořádku. Jen si kritik musí uvědomit okolnosti toho, že herci opravdu nepředvádějí své maximum, protože jim to scénář ani záměrně nedovoluje. 

KAM DÁL: Filmová hvězda Drew Barrymore. Musela strávit 18 měsíců v psychiatrické léčebně, když jí bylo pouhých 13 let

 


Životní styl

Hobby