KOMENTÁŘ: Frajer na motorce. Petr Pavel vrátil prezidentskému úřadu důstojnost navzdory prskání dezolátů

Prezident Pavel je trnem v oku proruských dezolátů a jiných sil, které usilují stočit kormidlo na Východ
Zobrazit fotogalerii (2)
  |   komentář

Prezident Petr Pavel nedávno vyrazil na zahájení Bavorsko-českých týdnů přátelství a na jednání s předsedou bavorské vlády Markusem Söderem na motorce. A důstojnost tím rozhodně neutrpěla. Více než dva měsíce ve své funkci Pavel vrací nejvyššímu ústavnímu úřadu ztracený lesk, což za „panování“ Miloše Zemana zdaleka neplatilo.

Připomeňme si souvislosti: Andrej Babiš prohrál prezidentskou kampaň i kvůli absurdnímu tvrzení, že bývalý předseda vojenského výboru NATO si jako voják přeje válku, zatímco on, velký šéf hnutí ANO, naopak mír. Jednou z důležitých částí programu pak bylo v případě Petra Pavla navrácení důstojnosti prezidentskému stolci a také návrat respektu a pokory. A zdá se, že důstojný prezident a motorka jdou dohromady.

Respektem a pokorou se však nemohl vykázat jeho předchůdce Miloš Zeman, který dělal naopak vše pro to, aby různými způsoby snížil prestiž prezidentského úřadu – a činil tak zcela vědomě a záměrně. Zeman se svými nohsledy v roce 2013 doslova Hrad obsadili a chovali se na něm jako na dobytém území. Intriky, ústrky, nejasné kšefty byly vlastní především nyní již bývalému kancléři Vratislavu Mynářovi.

Pavel jako noční můra dezolátů

Pavel plní svou roli zatím úspěšně, je viditelný, aktivní (nikoliv aktivistický) a vydal se do světa, kde Českou republiku velmi dobře reprezentuje. Musí však zároveň rovnat vztahy po svém předchůdci. Pavel má vyhraněný názor na Rusko a Čínu, když o druhé jmenované zemi prohlásil, že není přátelskou zemí.

Jeho turné po světě je přirozeně trnem v oku zejména proruským švábům, kteří mu nemohou přijít na jméno, protože se jedná o liberálního a prozápadního politika, který pojí budoucnost naší země především se členstvím v evropských strukturách a NATO. Tato skupina lidí, dlouhodobě sociálně frustrovaná, vykresluje Pavla jako pouhý marketingový produkt, vyčítá mu neautentičnost a jeho aktivity posuzuje výhradně jako promyšlené budování osobního PR.

Nic není vzdálenějšího od pravdy. Pavel je samozřejmě autentickým politikem, jak ostatně dokázaly ještě v předvolební kampani jeho úspěšné návštěvy krajů a měst, kde se mu dostalo ve většině případů velmi přívětivého přivítání.

Po egomaniacích přišla na Hrad slušnost

Není pochyb, že i přes trvalé ostřelování ze strany proruských dezolátů a dalších pochybných existencí přináší Pavel na Hrad kromě slušnosti také čerstvý vítr, který fouká nikoliv na Východ jako v předchozím případě, ale na Západ. Takového prezidenta jsme si konečně zasloužili po éře samolibých egomaniaků v čele s Václavem Klausem a Milošem Zemanem.

Nový prezident chce být hlavou státu všech českých občanů, „oprašuje“ hodnoty, které přinesl na starobylé místo českých vladařů Václav Havel. Proruské síly budou tím více prskat, čím více se bude ukazovat, že Pavel skutečně hodlá zmíněné hodnoty prohlubovat. A to je dobře, protože čím víc nářků se od dezolátů nadějeme, tím více bude jasné, že Pavel dělá svou práci dobře.

KAM DÁL: Fiala lže, lidé vládě nevěří. Ekonom si nebral servítky.