David Copperfield: Nad kterými jeho triky stále zůstává rozum stát?

David Copperfield roku 1982 založil Project Magic, pomocí kterého pomáhá handicapovaným dětem
 

Nechal zmizet jednu z největších staveb v Americe a navzdory všem přírodním zákonům se i párkrát proletěl. To ale není všechno! Každý z jeho triků nechal diváky v úžasu a s otevřenými ústy. Věnuje se ale i svému revolučnímu projektu, kterým pomocí magie pomáhá tam, kde by to nikdo nečekal.

Legendární kouzelník David Copperfield, vlastním jménem David Seth Kotkin, je asi nejznámějším mágem na světě.

Dnes sice každoročně předvádí stovky show a za svůj život vystupoval již před nespočtem diváků. Ale jako dítě byl velice stydlivý a samotářský. To mu ale nezabránilo se věnovat magii naplno. Svoje první vystoupení uspořádal už ve 12 letech, ale první karetní kouzlo se ale naučil už jako osmiletý od svého dědečka. V 16 letech už přednášel magii na univerzitě v New Yorku.

Šokoval miliony

Za svůj život předvedl spoustu šokujících a nezapomenutelných triků. Z některých z nich ale přímo zůstával rozum stát.

Navzdory gravitaci se vznášel nad Grand Canyonem, před očima obyvatel New Yorku a před desítkami milionů televizních diváků nechal zmizet Sochu svobody. V tomto typu triku našel značné zalíbení, nechal totiž vypařit také letadlo nebo několikatunový vlak Orient Express.

V oblibě měl ale také úniková kouzla, jedněmi z těch nejznámějších je např. útěk z nedobytného vězení Alcatraz, odkud se nepodařilo utéct ani těm nejmotivovanějším kriminálníkům.

Dále také vyvázl živý po pádu do propasti Niagárských vodopádů a unikl i z kompletně zdemolované budovy.

Pomoc handicapovaným

Jeho největším úspěchem ale zůstává Project Magic, pomocí kterého pomáhá tělesně handicapovaným dětem. Tento projekt používá magii jako terapeutickou metodu, pomocí které je možné pomoci lidem s fyzickými, psychologickými ale i sociálními problémy.

Tuto iniciativu založil poté, co mu napsal fanoušek, o kterém si kvůli stylu jeho písma myslel, že je na základní škole. Bylo mu ale 20 let. Tento mladý muž byl totiž upoután na invalidní vozík a jeho "dětské" písmo bylo způsobeno jeho handicapem.

Copperfield si poté uvědomil, že se díky magii jeho stav zlepšil. Díky praktikování magie měl tento obdivovatel slavného kouzelníka mnohem více schopností, než kdyby se jí nevěnoval, a tak vznikl Project Magic.

Zdroj: Project magic

KAM DÁL: Rowling, Paltrow, Carrey, Williams a Gaga: Všechny tyto celebrity trpěly těžkou psychickou poruchou