Esoterička Ema Destinnová: V ložnici spala s kostlivcem a na těle měla odvážné tetování

Ema Destinnová byla žena mnoha talentů
 

Je tomu 91 let, kdy zemřela jedna z nejvýznamnějších osobností české kultury Ema Destinnová. Operní pěvkyně, známá jednu dobu po celém světě, však žila velmi pestrý a zajímavý osobní život. Kromě šílených lásek měla také vztah k velmi podivným předmětům.

Stráž nad Nežárkou. Malé městečko v jižních Čechách má svou dominantu ve velkorysém zámečku, kde několik let pobývala světově proslulá operní pěvkyně Ema Destinnová. Úžasné úspěchy této neortodoxní ženy jsou jistě také zralé k přehlednému popisu v podobě článku mířenému k výročí její smrti. Možná o trochu zajímavější bude podívat se na její zvláštní koníček, který se postupně změnil v životní filosofii. Ema Destinnová totiž propadla mysticismu. 

Nevšední zájmy

Ema Destinnová je výraznou osobností našich dějin hned z několika důvodů. Rozhodně nelze tvrdit, že si slávu a respekt zasloužila “pouze” dokonalým hlasem. Byť právě hudební nadání jí otevřelo dveře do nejznámějších a nejprestižnějších operních domů na světě. Úspěch znamená také přístup k větším finančním prostředkům, a tak se v jednu dobu Ema Destinnová zabydlela ve velkém zámku ve Stráži nad Nežárkou. 

Vzhledem k tomu, že se jednalo o bohatou, emancipovanou a po všech stránkách vzdělanou ženu, určitě nepřekvapí, kolik specifických zájmů za svůj život měla. Kromě literárních pokusů, které často vydávala pod pseudonymy, se zabývala i něčím, co je mezi nebem a zemí. 

Okultistka Destinnová

Kromě hudby, literatury a umění se Ema Destinnová věnovala velmi hluboce vědám, které stojí poněkud na okraji akademického světa. Její zajímavý vztah k esoterice, spiritismu a okultismu patří mezi velmi důležité prvky jejího života. 

Její knihovna na zámku ve Stráži nad Nežárkou byla plná knih s touto tematikou. Našli byste zde alchymistické spisy, knihy o astrologii a taky spiritistické příručky. Paradoxně je však koupila přímo se zámkem od barona Leonhardiho, a tak se rázem stala majitelkou největší knihovny s okultní tematikou ve střední Evropě. 

Když Ema Destinnová cestovala, tak si vždy přivezla nějaký podivný suvenýr, kterými postupně plnila celý zámek. U postele tak měla rakvičku s kostlivcem, oltář lebek, rukou, nohou a jiných částí těla. Na zámku také často vyvolávala duchy. Zájem o tento svět mezi nebem a zemí projevovala také kvůli svým nešťastným láskám. Jak je z její dochované poezie patrné, její život nebyl uvnitř duše příliš veselý, a tak smysl života hledala v těchto esoterických, astrologických a okultistických vědách. 

V Praze zase několikrát navštívila okultistické seance v ateliéru slavného sochaře Ladislava Šalouna. Ema Destinnová byla žena mnoha tváří a zájmů. Jedna z největších zvláštností se také váže k odvážnému tetování, které měla vytvořené na své noze. Na obrázku se totiž had blíží k jejím intimním partiím.

KAM DÁL: Královská rodina a jejich vzpomínka na Holocaust. Kate vedla dojemný rozhovor s dvěma přeživšími

 


Životní styl

Zdraví

Hobby

Osobnosti