Extrémista Konvička. Neslavný konec muže, co chtěl stavět koncentrační tábory pro islámisty

Martin Konvička v obklíčení muslimů
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Jednalo se o nejhlasitějšího kritika islámu v České republice. Mnohdy šel se svými výroky až za hranu a vytvářel kolem sebe skupinu extrémistů, ze kterých šel strach. Po rozbouřené negativní vlně ve společnosti se po něm slehla zem. Kde a jak skončil Martin Konvička?

Být na tribuně a mluvit k rozbouřenému davu. To si Martin Konvička nejčastěji vyzkoušel v roce 2014 a hlavně 2015. Tehdy se stal exponovanou osobou, která se stala nejkřiklavějším kritikem islámu v České republice.

On sám je zakladatelem facebookové komunity Islám v České republice nechceme, která měla v roce 2016 až 163 tisíc „fanoušků”. Komunita byla ze strany společnosti Facebook následně zablokována.

Jedna z dalších politicko-aktivistických skupin, kde byl Martin Konvička činný, nesl jméno spolek Blok proti islámu, jehož se stal předsedou. Strategie byla spojit pod jedno křídlo všechny politické subjekty, jež si vytvářejí program na boji proti islámu.

Spolupráce se Stranou svobodných občanů a SPD Tomia Okamury nakonec nevyšla. Kromě distribuce placky s přeškrtnutou siluetou islámských staveb jim na politické úrovni nic moc nevyšlo. Voliče jim totiž schopně ukradl Tomio Okamura.

Extrémní výroky

Martin Konvička je velmi zvláštní osoba ještě z jiného důvodu, než je protiislamistická aktivita. On sám je totiž předním odborníkem na motýly. Za svoji kariéru pracoval pod záštitou několika univerzit a dokonce akademií věd.

Jedním z jeho zájmů je také ekologie a sám se osobně účastnil protestů proti kácení. Studovat motýly je na první pohled čistě romantická záliba. Vědec Konvička má však svoji odvrácenou tvář, kterou jsme mohli vidět hned v několika mediálních a veřejných vystoupeních. Islám totiž nejsou motýli a tyto dva světy evidentně jeden z největších extrémistů posledních let důsledně odděluje.

Zastává tak např. názor, že by měl být islám postaven mimo zákon stejně jako nacismus. Tento islamofob, který manipuloval davem a na sociálních sítích přispíval šíření agrese a strachu, šel ve svých výrocích až za hranu slušného chování. Díky němu je však hranice přípustného v České republice zásadně posunuta.

Jeho výroky ho také přivedly do střetu se zákonem. Příznivce islámu či jejich obránce by klidně zbavil občanských práv: „I za cenu překopání zákonů, zavření hranic, militarizace společnosti a ano, klidně i zbavování občanských práv těch 12-16 procent populace, která s islámem sympatizuje.”

Přímá výhrůžka muslimům šla ještě dál: „A jako vítězové voleb vás, milí muslimové, nameleme do masokostní moučky.”

Facebookové prohlášení z „pera” Martina Konvičky jsou vůbec přehlídkou nechutného rasismu, který neměl hranic: „Kdyby došlo k nejhoršímu, koncentráky pro muslimy naštěstí budou, ne bohužel.”

Policie!

Není tak překvapením, že v roce 2015 po několika radikálních názorech přišel střet s policií. Ta ho 18. listopadu obvinila z podněcování k nenávisti vůči muslimům. Hlavním důvodem byly právě jeho výroky na sociálních sítích, tentokrát v uzavřených skupinách. Sám Konvička vše označil za spiknutí a snahu ho vymazat z politické mapy.

Přesto se však muž, jenž mnohdy na tribuně vzbuzoval dojem, že se rodí maličký český Mussolini, neuspěl. Na Táborsku byl předposlední v senátních volbách. V roce 2016 na sebe ještě upozornil hodně podivnou akcí, kdy na Staroměstské náměstí dorazil společně s dalšími příznivci na velbloudu s vojenským jeepem za zvuku zbraní typu D.

Byť se následně pokoušel přijít do politického kolbiště s novou stranou, úspěch nu byl naštěstí upřen. V posledních senátních volbách v roce 2018 kandidoval v Ostravě za hnutí NEZÁVISLÍ a skončil na osmém místě.

Dnes je Martin Konvička stále pedagogem na Jihočeské univerzitě a překládá z angličtiny. Již v minulosti se univerzita na kritiku Martina Konvičky podívala více než vlídně. Jeho politické aktivity ve volném čase jsou jeho věc.

Milovník motýlů a fanatický xenofob a rasista Čechy v té nejvyhrocenější době naučil nenávidět muslimy a rozšířil strach z islamismu v Evropě. Uvidíme, kdy zase vyplavou jeho politické ambice na scénu.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru