Nejslavnější česká modelka Tereza Maxová: Smáli se jí kvůli nosu, ona si z něj udělala přednost

Tereza Maxová se dlouhá léta angažuje v charitě
Zobrazit fotogalerii (4)
 

Jedna z nejkrásnějších a také nejúspěšnějších českých modelek dnes slaví neuvěřitelné 49. narozeniny. Nejen, že rok před padesátkou skvěle vypadá, ale také nepolevila v práci a charitativním zapálení, kterým je už léta proslulá. Jaké byly začátky nejslavnější komunistické modelky tehdejšího Československa?

Tereza se narodila v Pardubicích do učitelské rodiny, kdy maminka vyučovala chemii na základní škole. Rozhodně nepatřila k žádným krasavicím. Měla velký nos, byla hubená, vysoká a připomínala spíše chlapce. Děti se jí dokonce posmívaly. Nejprve ji to trápilo, ale pak se rozhodla si z toho nic nedělat a udělat ze svého nosu, podobně jako Cindy Crawford ze své pihy, poznávací znamení.

Z tělocvičny na molo

Odmalička tíhla ke sportu, proto chodila na sportovní základní školu. Následně vychodila gymnázium a začala studovat na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Tu ale nedokončila a začala se naplno věnovat modelingu. Ještě před sametovou revolucí se spolu s Evou Hercigovou vydala zkusit štěstí do Paříže. A tam se jí jako jedné z mála podařilo prosadit a stát se jednou z nejvyhledávanějších modelek světa.

Slavná světová jména

Pracovala pro takové věhlasné značky jako Dior, Chanel, Gucci, Yves Saint-Laurent nebo pro Prada. Byla na obálkách časopisu Vogue nebo Elle. Stala se dokonce tváří reklamní kampaně značek, jako jsou Karl Lagerfeld, Donna Karan, Hermés, La Perla, Vichy, Oriflame nebo L´Oréal. Každý, kdo se jen trochu ve světě modelingu orientuje, její jméno zná a ví, kdo tahle česká žena je.

Krásná tvář a velké srdce

Není to totiž jen tím, že má krásnou tvář, má i velké a dobrotivé srdce. Sama má tři děti a i s nimi se snaží pomáhat především opuštěným dětem v kojeneckých ústavech, ale i jinde. 

„Nejradši bych si ty děti všechny vzala domů. Je mi smutno, když vidím, jaký mají osud. Snažím se jim aspoň předat trochu lásky a finanční pomoc, aby měly lepší budoucnost,“ prozradila v jednom z rozhovorů.

Na děti mluví česky

Jako jedna z mála světově úspěšných modelek také často navštěvuje svou vlast a nedá na ni dopustit. S dětmi Tobiasem, Mínou a Aidenem dokonce doma mluví česky, tudíž pak nemají problém s dorozumíváním se nejen s prarodiči, ale také s českými kamarády. 

Soukromý život

Maxová byla vdaná za tenistu Frederika Fetterleina, se kterým má syna Tobiase. Manželství však nevydrželo a pár se rozvedl. Následně zakotvila Tereza v náručí tureckého podnikatele Buraka Oymenema. V roce 2016 se za něj provdala a narodila se jim dcera Mína, o dva roky později pak syn Aiden. Rodina žije spokojeně v Monaku.

Charitativní akce

Nejvíce se však modelka v Čechách prosadila svou nadací, která vznikla už v roce 1996 a pomáhá opuštěným dětem. Od roku 2015 dále každoročně pořádá pětidenní charitativní akci Teribear, spojenou s během veřejnosti, aukcí a doprovodným programem.

KAM DÁL: Scenárista Jiří Hubač: Psal Bohdalce role na míru, k profesi ho přivedla dlouhá nemoc

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru