Petra Janů splnila sen zesnulému manželovi. Klobouk dolů, tohle by každá manželka rozhodně neudělala

Záměna křestního jména a příjmení v jejím případě byla úmyslná, neboť na počátku šedesátých let již zpívala jiná poměrně známá původně jazzová a swingová zpěvačka téhož jména Jana Petrů
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Petra Janů splnila sen sobě, ale hlavně zesnulému manželovi. Má totiž vlastní rybník! Ten nechala vybudovat u své chalupy nedaleko jihočeské Stráže nad Nežárkou. Vodní plocha uprostřed lesů, na dohled od zpěvaččiny chalupy, dostala jméno Michal po manažerovi a producentovi Michalu Zelenkovi. Od jeho úmrtí letos uplyne deset let.

Rybník pokřtila spolu se svou kapelou Amsterdam a lidmi, kteří ke vzniku vodní plochy pomohli. „Já jsem ten sen jen dokončila, přišel s tím Michal. Doufám, že na mě kouká a raduje se, že jsme nakonec vše dokončili. Byl vášnivý rybář a vždy, když šel chytat, měl s sebou jindřichohradecký rum. Byla to taková tradice,“ vysvětlovala pro Čtidoma.cz trojnásobná Zlatá slavice Petra Janů.

Největší změna to bude pro Bobíka

Zpěvačka, která v posledním roce na své chalupě v podstatě žije a je vděčná za to, že v době lockdownu nemusela být v Praze, oslaví příští rok dvojí výročí. „Jednak svoje jubileum a pak to bude 50 let, co jsem na scéně. Chystáme turné a bude i nový duet. Nechte se překvapit,“ usmívala se zpěvačka.

Po téměř roční "covidové" pauze si na nedostatek práce nemůže stěžovat a má už zase plný diář. „Zatím vyrážím na koncerty z chalupy, ale pomalu se začnu zase stěhovat zpátky do Prahy. Největší změna to asi bude pro mého maltézáčka Bobíka. Je mu něco přes rok, a tak zatím zná jen život tady na chalupě. Ale určitě to spolu zvládneme.“

Je stále veselo, nenudím se

Na chalupu, kterou má uprostřed jihočeských lesů, jezdí zpěvačka už 35 let. Jižní Čechy se tak staly jejím druhým domovem. „Trávím tady vždycky celé léto a většinou i Vánoce. Ten rok jsem si tu opravdu užila, s Bobíčkem jsme vyráželi na dlouhé procházky. Chodí k nám kamarádky z nedaleké chalupy na karty nebo jen kafíčko. Často sem jezdí i kamarádka z Budějovic s dvanáctiletou dcerkou, takže jsem na vlastní kůži zažila i úskalí online výuky. A navíc mají maltézáčka Maxíka, což je Bobíkův brácha. Takže tady bývá dost často veselo a rozhodně se nenudím,“ dodala s úsměvem Petra Janů.

KAM DÁL: Rihanna se ukázala nahoře bez, ale narazila. Lidé jsou zhnuseni kvůli tomu, co nosí na krku.


Životní styl

Hobby