Vysoká politika ANO a ČSSD: Upozornil na podvod, žalují ho

Středočeský krajský zastupitel Michael Pánek z ODS potvrdil, že na něj hejtmanství podalo trestní oznámení kvůli kontrole správy a údržby silnic. Trestní oznámení považuje za pomstu vedení kraje za to, že začal upozorňovat na nesrovnalosti, které se vyskytly například v rámci přidělování veřejných zakázek.

19.01.2018 - 09:00   |  
Vše prý začalo už u Petra Bendla
Zobrazit fotogalerii (4)

Hejtmanství tvrdí, že kontrola krajské správy a údržby silnic (KSÚS) byla neoprávněná. O stamilionových únicích jsme informovali ZDE. "Trestní oznámení považuji za pomstu současného vedení Středočeského kraje, které tvoří ANO, ČSSD a KSČM, za to, že jsem upozornil na stamilionové škody v KSÚS. Vedení kraje tím vzkazuje všem zastupitelům Středočeského kraje, kteří jsou nespokojeni s hospodařením, aby mlčeli, protože jinak bude následovat tvrdý trest," kroutil hlavou Pánek.

Všechno je to prý vymyšlené

Podle krajského úřadu si dva lidé vyžádali řadu dokumentů k veřejným zakázkám, čímž se mohli dopustit trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Kraj řeší možný únik citlivých dat od silničářů kvůli návštěvě bývalého předsedy finančního výboru Pánka a prokuristy auditorské firmy Ernst & Young.

Podle Pánka je podezření, že prosazuje jednu auditorskou firmu pro audit KSÚS, vymyšlené. Audit u krajských silničářů byl jedním z důvodů koaliční krize, která vedla k pádu koalice ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Hejtmanství nyní řídí ANO a ČSSD s podporou komunistů. Audit by měl být podle radního pro investice Josefa Řiháka z ČSSD hotový do konce února.

Kraj přichází o obrovské peníze

Tendr na jeho zpracování vyhrála BDO Advisory, na druhém místě skončila Ernst & Young. I kolem toho jsou nejasnosti, protože společnost BDO nemá zrovna dobrou pověst. Spekuluje se, že je to zkrátka celé "účelovka", aby se vlk nažral, ale koza zůstala celá. Klasický audit totiž ani zdaleka nestačí. Pokud se neudělá forenzní audit, je celá šaškárna kolem touhy něco odhalit pouze hrou.

Středočeský kraj podle Pánka ročně přichází o obrovské peníze. Vše mělo začít u hejtmana Petra Bendla, pokračovat přes Davida Ratha a končit u dnešní hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové. 


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Alois Matějka (neověřeno)

zdravím všechny, tak mě prosím pěkně vysvětlete co v té politice udělal náš dobrák MZ dobrého od. r. 1989. Na to, že nejsou UNIJNi hranice mohl a měl povinnost poukazovat dávno, o společné armádě jsem mluvil na OF vr.89, no a to že se v pracovní době nemá /jak říká on/ chlastat, to snad víme všichni až na něj. Kde bere tu sebestřednost, tu prolhanost naposledy neděle....díky siola

Miroslav Zeman (neověřeno)

HNUSEM JE, KDYŽ STÁTNÍ ÚŘEDNÍK KRADE, JEŠTĚ VĚTŠÍM HNUSEM JE, KDYŽ LŽE, ZNÁTE HO, NE, TAK JÁ VÁM NAPOVÍM, JMENUJE SE KORTIŠ ZE ŽIVNOSTENSKÉHO ÚŘADU, DLE MÉHO NÁZORU JE TO HNUS TOHOTO STÁTU. ZEMAN