Pavel Fischer: Nebudeme mlčet. Pane prezidente, vraťte se do ústavní role, která Vám přísluší

Dnešní vyjádření Miloše Zemana na adresu novinářů, respektive jeho rádoby pokusy o vtip na účet brutálně zavražděného Džamála Chášukdžího, opět vzedmuly vlnu nevole. Prezident podle mnohých znovu vypadl z role, která mu nepatří, a měl by se do ní urychleně vrátit.

24.10.2018 - 15:42   |  
Podle Miroslava Kalouska končí veškerá legrace
Zobrazit fotogalerii (3)

Bezprostředně po Zemanových výrocích na půdě Sněmovny se sociální sítě začaly hemžit názory. Nutno říct, že v drtivé většině případů jde o odsouzení jeho rádoby vtipkování na účet brutálně zavražděného muže.

Poškozuje zájmy země

"Prezident dnes znovu útočil na novináře v souvislosti s vraždou, kterou Saúdská Arábie odstranila svého oponenta. Zatímco svět sleduje vyšetřování s hrůzou, náš prezident se baví a říká slova, za která se stydím. Jeho výroky jsou už za hranicí všeho, co lze tolerovat jako nadsázku," komentoval Zemanova slova Senátor Pavel Fischer.

Podle jeho názoru prezident opakovaně poškodil naši zemi. "Budeme-li k tomu mlčet, nic se nezmění. Vyzývám proto Miloše Zemana, aby se vrátil do ústavní role, která mu jako prezidentu republiky přísluší, a začal sloužit ideálům demokracie a svobody," doplnil Fischer a dodal: "Prezident dnes popřál pěkné Vánoce a šťastný nový rok poslancům. To jako žije v časoprostoru, kde zítra zmanená už včera? Mluví, jako by chtěl zastat i roli dvorního šaška."

Tady končí legrace

Na projev hlavy státu reagovala i řada dalších politiků. "V reakci na další "státnické" výroky Miloše Zemana mě napadají slova Alberta Einsteina: slabí lidé se mstí, silní lidé odpouštějí a inteligentní lidé ignorují," napsal si na facebookový profil Senátor Jiří Drahoš.

"Smysl pro humor snad mám, ale tady končí sranda. Není to poprvé, kdy prezident republiky tak či onak veřejně blouzní o likvidaci novinářů. V kontextu se zločiny sprostých vražd, které se každoročně na novinářích páchají, je to odporné a nepřijatelné. Stejně jako Zeman sám," má jasno předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

"Místo kritiky vraždy na saúdskoarabském konzulátu jsme se dočkali od prezidenta Zemana opravdu nepovedeného vtipu o zabíjení novinářů. Miloši Zemanovi bohužel není svatá ani smrt nevinného člověka...," uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. "Žertovat na úkor mrtvých je mimořádně nevkusné. Napadat svobodnou žurnalistiku je nezodpovědné. Že je chování prezidenta trapné, to se dá přežít. Ale, že je nezodpovědné, to je pro celou naši zemi nebezpečné," přidal jeho stranický kolega Tomáš Czernin.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Sam (neověřeno)

Zato kdyby tam byl Fischer to bychom už měli blahobyt.

Jiri pavel (neověřeno)

Dobry den, ja tedy nevim, ale kdybych se na hlavu postavil, tak s tim soucasnym presidentem nic neudelam. Napadaji mne sama nelichotiva slova, ale je obklopen na prvni pohled normalnimi ale o to horsimi individui. Kdo ale normalnim lidem v systemu delegovane demokracie je schopen pomoci ? Jen autority, ty ale mlci, anebo mlati prazdnou slamu a podle toho to pak zde take vypada. Lze preci vyvolat proces jeho odvolani, at se ukaze kdo je kdo...dost reci a konejte, anebo zase budeme cekat na studenty, svycarske soudy tak jako s tou Mosteckou ?

Karel Kocáb (neověřeno)

Pan Fišer má o sobě příliš vysoké mínění. Ale lidí, kteří by s ním souhlasili nebude zas tak mnoho.

Jaroslav Vištejn (neověřeno)

Vážení politici! S potěšením vnímám vaše rozhořčení.Marně hledám vaše odsuzující komentáře k písni p.Hutky nebo ostatních supů ve skřivánčím rouše kteří skutečně sprostě atakují demokraticky zvolenou hlavu státu,která na rozdíl od vás má plnou důvěru většiny obyvatel této země.

Jan Polešovský (neověřeno)

Zeman je mstivý stařík,trapný,sprostý,šíří kolem sebe jen ostudu - to hlavně na mezinárodní úrovni.Je neskutečné,že tolik let po revoluci,tu máme člověka,který sympatizuje s režimy,který jsme si bohatě užili od roku 1948.Rusko a Čína,kdo o to stojí? Ale když jsou kolem něj lidi,jako Ovčáček,Mynář,Jan Veleba,Tvrdík,je to jasné.Všichni jmenovaní mají máslo na hlavě.(Mluvčí neumí Ř). To je dobrý důvod k návštěvě logopeda,zbatek psychologa.Snad to někdy už skončí?

Vláďa (neověřeno)

Demokratická přímá volba hlavy státu nezaručuje dobrou volbu, velké množství lidí, hlavně starších, znalo pouze Zemana a tedy nevěděli koho jiného volit, navíc je to řadě lidí jedno, nežijí politikou. Volič nemá z několika řečnících uchazečů šanci zodpovědně vybrat. A Zeman byl dříve schopný politik se slušnou inteligencí a pamětí, zbyla jen paměť a trapná posedlost svobodným tiskem. S přicházejícím věkem začíná být některým lidem úplně jedno co řeknou a udělají, není už co ztratit, není třeba se přetvařovat...baví se tím, kolik lidí vyvedu z míry. Nestydím se za prezidenta, ale za lidi, kterým jeho chování nevadí.