Kauza Jaromír Soukup: Rodí se nám další skvělý prezident, cesta k čínské gubernii je otevřená

Prohlédněte si celou fotogalerii
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Jaromír Soukup vstupuje do politiky. Ruku na srdce, zas takové překvapení to není. Překvapením by pro mnohé nebylo ani to, kdyby si Jaromír Soukup postupem času vydobyl mezi českými politiky slušné místo. My jsme se však zkusili zamyslet nad situací, kdy by Jaromír Soukup českou politiku zcela ovládl. Podobně jako nyní ovládá TV Barrandov.

/POLITICKÁ SATIRA/ Když úspěšný a neúnavný televizní moderátor ohlásil, že bude politikem, asi nikdo nečekal, že jeho List Jaromíra Soukupa bude tak úspěšný. Mohli jsme to tušit poté, co proběhlo první interní jednání tohoto hnutí. To totiž bylo naprosto bezproblémové, mezi členy politického seskupení panovala skvělá nálada, nikdo neprotestoval, nikdo se nehádal. Na začátku jednání určil Jaromír Soukup volební program a sám si jej odsouhlasil. Nezapomněl sám sebe pochválit: "Výborně, Jaromíre, jsi moc šikovný, tak pěkný volební program nikdo jiný nemá."

Následně se diskutovalo o tom, které domény by měl List zaregistrovat pro případný budoucí vývoj. I tento bod jednání nebyl nijak problematický. Brzy bylo odsouhlaseno, že budou zaregistrovány následující internetové stránky: Soukupnahrad.cz, Soukupforpresident.com, VolteSoukupa.cz, VolteSoukupa.sk. A taky Soukupjeboss.cz – to aby měl hlavní představitel politického hnutí radost, když už tak dře.

Jaromír Soukup a… Jaromír Soukup!

Politické hnutí List Jaromíra Soukupa šlo do voleb do europarlamentu s velkým očekáváním. A podařilo se. Hnutí mohlo do europarlamentu poslat hned čtyři své europoslance. Jaromír Soukup svolal tiskovou konferenci a oznámil, že List Jaromíra Soukupa bude v europarlamentu reprezentovat: "Zaprvé Jaromír Soukup. Zadruhé Jaromír Soukup. Zatřetí Jaromír Soukup. A jako poslední Alex Mynářová."

V sále nastalo ticho. Pak se jeden z novinářů přihlásil o slovo. "Ale to přece… není možné," byla jediná slova, která ze sebe dostal.

"Jak jako není možné?" řekl Jaromír Soukup. "Není možné. Není možné. Já vám dám, není možné." Pak se však bývalý moderátor podíval do papírů, které měl před sebou, a usmál se: "Jistě, máte pravdu. Omlouvám se, já jsem se spletl. Tím čtvrtým samozřejmě nebude Alex Mynářová, ale…" politik zalistoval papíry, dlouho si je prohlížel, hledal, až se mu nakonec tvář rozzářila: "Ano, tady to mám. Naším čtvrtým europoslancem bude Jaromír Soukup."

Bránit národ!

A všichni čtyři Jaromírové Soukupové si v europarlamentu vedli skvěle. Reprezentovali Českou republiku, bránili české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. A samozřejmě došlo i ke stíhání solárních baronů. Trochu problematické to začalo být ve chvíli, kdy hodlal europoslanec Soukup „zrušit zbytečné úřady“, jak kdysi sliboval ve svém předvolebním programu. Dlouho přemýšlel, které úřady jsou zbytečné a které ne.

Nejprve si řekl, že by mohl zrušit Evropskou unii. Ale to si rozmyslel, protože kdyby ji zrušil, nebyl by už europoslancem. Pak ho napadlo, že by mohl zrušit prezidenta České republiky. "Když už teď nemoderuji Týden s prezidentem, tak je prezident vlastně zbytečný."

Nakonec se však Jaromír Soukup rozhodl, že prezidentský úřad rušit nebude. Vzpomněl si, jak se ho ve škole kdysi ptali, čím chce být, až vyroste, a jak on zarputile tvrdil, že prezidentem. Tehdy se mu všichni smáli a on jim to nyní může vrátit.

Když o několik let později před chystanými prezidentskými volbami Jaromír Soukup ohlásil, že bude kandidovat, bylo téměř jasné, že vyhraje. Jeho politické úspěchy byly neopominutelné. Navíc jej mohutně podporovali Číňané, kterým kdysi prodal svou televizi Barrandov a kterým slíbil, že pokud vyhraje, udělá z České republiky čínskou gubernii.

Když do voleb zbývalo sotva pár hodin, navštívil Jaromíra Soukupa Jiří Ovčáček a zeptal se, zda by mu mohl v případě výhry dělat mluvčího. Tu pozici má rád a nechtěl by se s ní loučit.

Soukup o nabídce několik minut přemýšlel. Pak ale Ovčáčkovi oznámil, že už si vlastně případného mluvčího vybral.

"A koho?" zajímal se Ovčáček, který byl samozřejmě trochu zklamaný.

"Přece Jaromíra Soukupa," usmál se Jaromír Soukup.