Babišův "chromý" koník Stuchlík končí v politice. Nedokázal prakticky nic

Naletěl (jako jeden z mnoha) a končí, stálo ho to "jen" tři miliony na členských příspěvcích a pověst
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Pražský zastupitel a někdejší kandidát ANO na primátora Petr Stuchlík se rozhodl odejít z politiky. Bývalý nadějný kůň Andeje Babiše odchází z hnutí jednoho muže a příští týden rezignuje také na mandát v zastupitelstvu hlavního města.

Je zřejmé, že premiér vsadil na špatného koníka. Místo dostihového borce se z něj spíše vyklubal tak trochu chromý valach. Stuchlík jako lídr ANO v Praze nedokázal prakticky nic, naopak pozice hnutí ztratil.

"Já mu rozumím. Pro lidi z byznysu, kteří přicházejí z úplně jiného světa, než je svět politiky plný podrazů a nedodržení slov, to je těžké," řekl Andrej Babiš, který je podezřelý z neoprávněného čerpání dotací pro své firmy a ze střetu zájmů.

Petr Stuchlík
- spoluzakladatel finančně poradenské společnosti Fincentrum
- ve volbách v Praze získal 62 651 preferenčních hlasů (předběhli jej Patrik Nacher a Ivan Pilný)

"Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůře jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu," vysvětlil konec v politice Stuchlík. O svém rozhodnutí zároveň informoval premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Ambice jsou pryč

Podnikatel a zakladatel společnosti Fincentrum Stuchlík byl v loňských komunálních volbách lídrem ANO v Praze jako nestraník, vybral ho Babiš. Nahradil Patrika Nachera, kterého dříve v referendu zvolili pražští členové hnutí. ANO skončilo ve volbách až na pátém místě a ocitlo se v opozičních lavicích.

V zimě se stal Stuchlík členem nejsilnější vládní strany a uvažoval i o tom, že by se na sjezdu stal členem předsednictva. Měl ambice i v pražské organizaci ANO. Nakonec se ale rozhodl svou roční politickou kariéru ukončit a znovu se naplno věnovat podnikání.