Právě se stalo

Nová pravidla pro výlep plakátu

Nová pravidla v souvislosti s výlepem plakátů chystá městys Karlštejn. Aktuálně jsou určeny konkrétní místa, kde mohou být umístěny a také den, kdy je možné nové plakáty vylepit. Stejně tak je jasně definované, kam se plakáty dávat nesmí. 

Chytrá toaleta pro Mělník

Mělník už vybral první místo, kde bude ještě letos stát takzvaná chytrá toaleta. Vybral lokalitu v Jungmannových sadech. Ve městě tak budou troje veřejné toalety. Jedny fungují na náměstí Míru a další na autobusovém nádraží, kde se chystá rekonstrukce.

Pražské Jezulátko má nové šaty

Až do popeleční středy můžete na Malé Straně v kostele Panny Marie Vítězné vidět nově oblečené pražské Jezulátko. Autorka nových šatů je známá módní návrhářka Marie Zelená, která je původem Ostrožské Nové Vsi. 

Ledovka na středočeských silnicích

Zvýšenou opatrnost musí mít řidiči na středočeských silnicích. Silničáři nasadili všechnu techniku, protože se tvoří nebezpečná ledovka. 

Řidiči by měli sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Aplikace na houby

Student Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity (ZČU) Lukáš Picek se podílel na vývoji mobilní aplikace Svampeatlas, která umí rozpoznávat houby, mapovat je a sdílet souřadnice s ostatními uživateli.

Aplikace je výstupem stejnojmenného projektu s dánskými kolegy z kodaňské university, dokáže rozpoznat 1400 druhů hub.

Filmová slepice ze zlata

Německá slepice Sieglinde, která se proslavila výkony ve filmech a jejíž život v roce 2017 tragicky skončil v psím chřtánu, měla cenu více než čtyř desítek běžných nosnic. 

Rozsudek soudu v porýnském městě Kleve,  přiřknul majiteli kura odškodné 615 eur (15.500 korun). Ty musí ženě vyplatit vlastník psa, který před lety tragicky ukončil slibnou hereckou kariéru Sieglinde.

Soud poslal do vazby muže za střelbu

Okresní soud v Příbrami dnes poslal do vazby pětatřicetiletého muže z Prahy, který je stíhán kvůli středeční střelbě na osobní auto na silnici I/4 na Příbramsku a na cisternu v Jihočeském kraji.

Při incidentech nebyl nikdo zraněn. Police muže obvinila z pokusu o vraždu a obecného ohrožení, za což mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo až výjimečný trest.

Válková zůstává ve své funkci

Poslankyně za hnutí ANO Helena Válková nehodlá odstoupit z funkce vládní zmozněnkně pro lidská práva. Téma se rozhořelo poté, co historik Petr Blažek objevil článek, n kterém pracovala s prokurátorem Josefem Urválkem. Ten byl za minulého režimu jedním z nejhlasitějších soudců v politických procesech včetně toho s Miladou Horákovou. 

Beroun řeší autovraky v ulicích

Vedení Berouna dochází trpělivost s velkým počtem autovraků v ulicích. Ve spolupráci s městskou policií se chystá hned několik opatření, které by měly pomoci Beroun od těchto vraků vyčistit. Nejdříve tak přijde občanům upozornění a následně nekompromisní odtah. 

Zrekonstruovaná kaple na Petříně

Pražský Petřín v posledních měsících prošel velmi sympatickou proměnou. Nový mobiliář, upravené cesty jsou konečně krokem, za který se město nemusí stydět. Třešničkou na dortu je nově zrekonstruovaná kaple sv. Kříže u rozhledny.

Stránky