Právě se stalo

V Libni protestují proti provozu

Obyvatelé pražské Libně protestují proti jednosměrnému provozu ve Stejskalově ulici, který byl zaveden v souvislosti s opravou Zenklovy ulice. Petici podepsalo zhruba pět stovek lidí. Radnice nyní začala hledat způsob, jak situaci vyřešit a o možných změnách začala jednat s Technickou správou komunikací (TSK). Proti uvedení provozu v ulici do původního režimu je magistrát, podle kterého obousměrný provoz není možný.

Pomohli ženě po pádu do vany

Autohlídka městské policie vyjížděla do ulice Rejskova v Praze 2 na pomoc ženě, která se nemohla delší dobu dozvonit ani dovolat na svou 71 letou matku. Marné vyzvánění mobilu bylo z matčina bytu slyšet, proto měla strach o její život. Protože klepání i zvonění bylo stále bez odezvy, požádala hlídka o přivolání složek integrovaného záchranného systému. Po otevření bytu příslušníky HZS byla seniorka nalezena ve vaně, do které spadla a nemohla vstát. Ženu, která byla při vědomí a bez viditelného zranění, si převzala do péče záchranná služba.

Řidič pod vlivem drog

Při průjezdu Vodičkovou ulicí si v sobotu odpoledne autohlídka městské policie všimla osobního vozidla, které ve vyšší rychlosti vjelo do pěší zóny a pokračovalo přes Václavské náměstí do ulice Jindřišská, kde znovu vjelo do míst s omezeným povolením vjezdu. Pro důvodné podezření ze spáchání přestupku v dopravě se hlídka rozhodla vozidlo zastavit a zkontrolovat, jestli má řidič k vjezdu do pěších zón patřičné povolení.

Našli anglického buldoka

Anglického buldoka nalezla mladá žena v chatové osadě Třešňovka. Strážníkům z Prahy 5 se i přesto, že bylo zvíře očipováno, nepodařilo zkontaktovat majitele. Proto psa odvezli na služebnu, odkud ho jejich kolegové z odchytové služby převezli do trojského útulku pražských strážníků. Pes byl dost urputný a kolega měl co dělat, aby ho v klidu udržel.

Dobrodruh nebo záletník?

V ulici U Akademie v Praze 7 odchytili strážníci zakrslého kohouta, kterého odchytová služba převezla do trojského útulku. Druhý den si pro něho přišla majitelka. Kohout Blaník prý má doma družku Blanku. Ta je však normální velikosti. Možná proto vyráží Blaník občas na procházku, ale protože volně se procházejících slepic není v Praze mnoho, vrací se pokaždé zpět. Bdělá hlídka městské policie mu ale poslední zálet překazila. Majitelka si Blaníka v pořádku převzala do své péče a na rozloučenou nechala pro jistotu na sebe kontakt.

Muž se psem spadli do potoka

Během hlídkové činnosti v Praze 8 dostaly dvě autohlídky městské policie oznámení, že v ulici Na Rokytce spadl do potoka muž se psem. Na místo dorazily za rekordní tři minuty, krátce potom přijelo i několik hlídek Policie ČR. V potoce pod bahnitým břehem ležel muž s viditelným zraněním na hlavě a držel na vodítku psa velkého plemene. Vzhledem ke zranění přivolali strážníci na místo záchrannou službu, pomocí živého řetězu muže i psa vytáhli po prudkém kluzkém svahu na chodník a do příjezdu záchranné služby mu společně se státními kolegy poskytli první pomoc a ošetření.

Hořící propanbutanová lahev

Během noční směny si hlídka městské policie při běžné hlídkové činnosti na sjezdu z Hlávkova mostu všimla hořícího předmětu ve Vltavě. Na místě strážníci zjistili, že se jedná o propanbutanovou lahev s vařičem, ze které unikal plyn a hořel. Lahev ležela na betonové zídce, zčásti ponořená ve vodě a nebylo možné se k ní běžným způsobem dostat. Strážníci vytýčili bezpečný prostor, aby zamezili vstupu nepovolaných osob a přivolali hasiče, kteří následně lahev uhasili.

Nové vybavení v rakovnické škole

Rakovnická 2. základní škola bude mít nové vybavení včetně počítačů, celkem investice do úprav a modernizace části školy přesáhnou 20 milionů korun. Firma, která bude pracovat na vestavbě nových učeben, je vybraná. O vypsání další zakázky na počítačové vybavení rozhodli nedávno městští radní.

Provizorní lávka v roce 2020

Provizorní náhrada spadlé lávky mezi pražskou Trojou a Císařským ostrovem bude dokončena v únoru 2020. Stavba provizoria by podle předpokladu města měla začít letos na jaře. Lávka se zřítila 2. prosince 2017 a zraněni byli čtyři lidé, z toho dva vážně. Praha jim loni každému dala 50.000 korun a do konce letošního ledna by jim měla pojišťovna vyplatit další částku. Příčina pádu zatím není známa.

Jablonský podepsal v Příbrami

Obránce Tomáš Jablonský, který v prosinci 2017 ukončil profesionální kariéru, se vrátil do prvoligového fotbalu. Jednatřicetiletý hráč podepsal dvouletou smlouvu s nováčkem Příbramí.

Stránky