Právě se stalo

Rakovník uspořádá pivní slavnosti

Rakovník chce zavést novou tradici, 25. května uspořádá pivní slavnosti zvané Konšelský tuplák. Zapojit se má tucet malých pivovarů. Součástí akce bude soutěž o nejlepší pivo a také hudební program. Pivo by návštěvníci měli konzumovat ze sklenic, město tak chce omezit množství plastového odpadu. Výroba piva má ve městě tradici minimálně od 15. století.

Vymění stovku kamer

Pražský magistrát nechá v letošním roce vyměnit ve městě stovku kamer. Vybudována budou rovněž nová kamerová stanoviště. V letošním rozpočtu je podle dokumentu na projekty související s kamerovým systém vyčleněno 50 milionů korun. V Praze je několik tisíc kamer. Systém město začalo budovat od roku 1997.

Reprezentant Šafarčík posílil Nymburk

Basketbalisty Nymburku posílí hráč národního týmu Petr Šafarčík, který nedávno skončil v Kolíně. S patnáctinásobnými českými mistry podepsal smlouvu do roku 2022. Stane se tak už sedmým reprezentantem v nymburském kádru.

Soutěž na rekonstrukci bazénu

Beroun má stavební povolení k rekonstrukci venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti a vypíše soutěž na stavební firmu. Práce by měly začít 1. září po skončení letošní koupací sezony.

Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea

Hlavní cenu za cestopis roku při dnešním udílení Ceny Hanzelky a Zikmunda na zámku v Dobříši získala kniha Transsibiřská Odysea autorky Iny Píšové z nakladatelství Radioservis. V kategorii cestopisná fotografie roku zvítězil Petr Vydra se snímkem Čekání na příliv, cenu za nejlepší instagramovou fotku z cest obdržel Marcel Konečný za snímek Madagaskar.

Praha 12 plánuje dvojnásobné výdaje

Praha 12 plánuje letos dvojnásobné výdaje proti příjmům. Návrh rozpočtu, který budou zastupitelé městské části schvalovat 27. února, počítá s příjmy 482,9 milionu korun a výdaji 955,9 milionu. Schodek 473 milionů korun bude radnice financovat z vlastních zdrojů. Vyplývá to z materiálu, který byl zveřejněn na webu městské části.

Chtějí řešit protiteroristické zábrany

Vedení Prahy chce začít řešit budoucnost nehezkých betonových protiteroristických zábran v centru města. V budoucnu by mohly vypadat nebo být vyměněny za vysouvací sloupky. Na vzhledu takzvaných city bloků chce město spolupracovat s architekty i zástupci Prahy 1. Město rozestavuje betonové bloky zejména při svátcích. Na některých místech pak jsou natrvalo.

Zvýhodní majitele psů s výcvikem

Vyhláška ve Slaném zvýhodní majitele psů, kteří s nimi absolvují výcvik. Sníží jim dlouhodobě poplatek za psa, a to o 50 procent. Výše poplatku se ve městě liší i podle lokality. Město tak chce podle starosty Martina Hrabánka (ODS) pozitivně motivovat majitele psů k jejich výchově, aby se nemusel omezovat pohybu psů vyhláškou, jako tomu je v jiných městech.

Nymburk nekoupí nádražní budovu

Nymburk od Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) nekoupí budovu hlavního nádraží z konce 19. století. Město ale zároveň chce, aby SŽDC budovu nebouralo, ale zrekonstruovalo a zachovalo, odhlasovali zastupitelé. Pro návrh bylo 13 z 21 přítomných zastupitelů.

Praha 6 chce vilu v Bubenči

Praha 6 chce získat od hlavního města do své správy vilu v ulici Pod Kaštany, kde by chtěla zřídit mateřskou školu. Rozhodli o tom zastupitelé městské části. Okolo budovy je zahrada, kterou má v majetku stát a spravuje ji ministerstvo obrany.

Stránky