Právě se stalo

Osm Čechů mezi dolarovými milardáři

Tradiční přehled nejbohatších lidí světa byl zveřejněn. Mezi tzn. dolarovými milardáři je znovu osm Čechů. Současný premiér České republiky Andrej Babiš je mezi tuzemskými boháči čtvrtý. Nejbohatším Čechem nadále bezkonkurenčně zůstává majitel PPF Petr Kellner. 

Boris Johnson dostává kyslík

Britský premiér Boris Johnson stále leží na jednotce intenzivní péče. Aktuálně je připojen na dýchacích přístorojích. Jeho pravomoci aktuálně převzal ministr zahraničí Dominic Raab. Původně chtěl opustit domácí karanténu již minulý pátek, příznaky nemoci ale neustupovaly, a proto jej v neděli převezli do nemocnice. V pondělí odpoledne se jeho zdravotní stav zhoršil, a lékaři jej proto přeložili na JIP.

V noci přijde nejjasnější úplněk

V noci z úterý na středu přijde tzv. superúplněk - tedy nejjasnější úplněk roku. Podobný úkaz se bude opakovat v květnu. Se superúplňkem se pojí další zajímavost. Určil totiž datum letošních Velikonoc. Velikonoční neděle, vyjma několika výjimek za století, nastává právě po prvním jarním úplňku.

Vrah Jana Kuciaka dostal trest 23 let

Bývalý voják MIroslav Marček dostal trest 23 let odnětí svobody za vraždu novináře Jana Kuciaka a  jeho partnerky Martiny Kušnírové. Ten se k oběma vraždám přiznal. Vraždu si podle obžaloby objednal podnikatel Marián Kočner. 

Boris Johnson v intenzivní péči

Britský premiér Boris Johnson, který se nakazil koronavirem je aktuálně po zhoršení svého stavu hospitalizován na jednotce intezivní péče. Podle dostupných zdrojů z britských médií se premiérovi zhoršil dech natoli, že musel být připojen na přístroje. Politici z celého světa posílají Borisi Johnsonovi hodně sil skrze Twitter a oficiální komunikační kanály. 

Auta v počítačových hrách

Auta všech druhů patří od nepaměti do počítačových her stejně, jako všemožné zbraně nebo zombie. Ale které auto je úplně nejpopulárnější? To se rozhodla zjistit britská webová stránka carwow. Celkovou jedničkou přitom není ani sportovní vůz, ani automobil mužů zákona, ale jeden z nejoblíbenějších a kultovních modelů všech dob - Volkswagen "Brouk".

Vědci objevili novou čeleď brouků

Mezinárodní tým entomologů zastoupený i olomouckou přírodovědeckou fakultou objevil v brazilském Atlantickém lese dosud neznámou čeleď brouků. Nová vývojová větev brouků se vyznačuje unikátní stavbou těla i genetickou výbavou. Zatímco samci této skupiny jsou okřídlení a dokážou létat, bezkřídlé samice jsou morfologicky téměř k nerozeznání od svých larev. Nedávný objev nové skupiny brouků z nitra brazilského pralesa vzbudil mezi vědci velký ohlas.

Brady si v Tampě pronajal rezidenci

Slavný hráč amerického fotbalu Tom Brady bude po podpisu smlouvy s Tampou Bay Buccaneers bydlet u jiné sportovní hvězdy Dereka Jetera. Šestinásobný vítěz Super Bowlu si pronajal luxusní rezidenci bývalé opory baseballového týmu New York Yankees.

Německá tenistka Mariaova čeká dítě

Německá tenistka Tatjana Mariaova čeká druhé dítě, ale konec kariéry nechystá. Dvaatřicetiletá hráčka už vychovává šestiletou dceru Charlotte. S kariérou končit nechce.

Na Plzeňsku našli leteckou pumu

Náhodný chodec našel dnes odpoledne za městem Plasy na Plzeňsku cvičnou leteckou pumu. Nebezpečí nevzniklo, munici si převzal policejní pyrotechnik z příbramské expozitury.

Stránky