Právě se stalo

Sice v přepravce, ale u popelnice

Když krátce před čtvrtou hodinou ranní vyrazil muž do zaměstnání, zaslechl v Bohounově ulici, Praha 11, neobvyklé zvuky, které se nesly od kontejnerů na odpad. Mezi popelnicemi objevil ukrytou přepravku na zvířata, převázanou obinadly a ještě přelepenou páskou. Okamžitě se obrátil na tísňovou linku pražských strážníků. Na místě si přepravku s vystresovanou kočkou převzali strážníci, kteří ji předali kolegům z odchytové služby. Asi osmiletá mourovaná kočička byla díky dlouhému pobytu v přepravce znečištěna vlastními výkaly.

Prodloužil si platnost řidičáku

Kolem druhé hodiny ráno v Pobřežní ulici, Praha 8 spatřili strážníci z Taxi týmu vozidlo označené jako taxi, na kterém byla umístěna zhasnutá střešní svítilna. Ve vozidle byli zákazníci, proto hlídka městské policie jela za ním do ulice Těšnov, Praha 1, kde zákazníci vystoupili. Při kontrole strážníci zjistili, že osmapadesátiletý řidič pozměnil datum platnosti s cílem prodloužit platnost průkazu, který potřebuje k provozování taxislužby. Muž se k úpravě dokumentu na místě přiznal.

Frustraci si vybil na rodičích

Na základě oznámení na tísňovou linku 156 vyjela hlídka městské policie kolem jedné hodiny ráno do Kubelíkovy ulice, Praha 3, kde mělo docházet k rvačce mezi dvěma muži. Při příjezdu strážníků se na místě nacházeli dva muži a jedna žena, k žádné fyzické potyčce nedocházelo. Starší z mužů sdělil, že sem s manželkou přijeli na žádost syna, který chtěl odvézt po rozchodu s jeho dívkou. Při rozhovoru staršího muže se strážníky, začal mladší velmi vulgárně nadávat svým rodičům, poté se rozběhl a udeřil matku pěstí do ramene.

Klimatizace do pražských tramvají

Pražský dopravní podnik (DPP) by měl letos začít montovat klimatizace do 124 tramvají Škoda 15T ForCity. Ve všech tramvajích tohoto typu by měly být klimatizace zabudované v příštím roce. Předpokládané náklady jsou 396 milionů korun. Dopravní podnik nyní čeká na posudek od ČVUT ohledně výběru dodavatele. Ten by měl mít k dispozici v řádu týdnů. Celkem bude v hlavním městě v budoucnu jezdit 250 nových tramvají vybavených klimatizací.

Rekonstrukce ubytovny Sandra

V létě bude vyklizena ubytovna Sandra v Praze 11 a v červenci začne její rekonstrukce. Budova bude mít 174 bytů a sloužit bude primárně mladým rodinám, seniorům a lidem určitých profesí, učitelům, lékařům nebo hasičům. Představitelé městské části podepsali smlouvu se stavební společností Hochtief, která budovu zrekonstruuje. Radnice o tom informovala na svém webu. Ubytovna byla podle radnice dlouhodobě zdrojem kriminality.

Které byty budou na prodej?

Praha zastaví privatizaci bytů. Shodla se na tom pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). Koalice se nyní domlouvá na tom, kterých bytů a v jaké fázi privatizace se zastavení prodeje bude týkat. Prodány budou byty, které již získaly souhlas některého z orgánů města, například zastupitelstva. Proti okamžitému zastavení privatizace naposledy protestovali lidé na Praze 14.

Očekávají oživení čínského trhu

Čínský automobilový trh by se měl ve druhém pololetí vrátit k růstu, zejména díky podpoře ze strany vlády. Tempo růstu už ale nebude dosahovat vysokých úrovní dřívějších let. Předpovídají to vedoucí pracovníci z automobilového průmyslu. Čína je největším automobilovým trhem na světě a představuje významné odbytiště i pro českou automobilku Škoda Auto.

Kladenské divadlo chystá premiéry

Kladenské divadlo chystá pro příští, 105. sezonu sedm premiér, mezi nimi Vraždu v Orient expresu podle Agathy Christie či klasickou Moliérovu komedii Tartuffe. První premiérou bude 19. října komediální muzikál legendární britské skupiny Monty Python - Monty Python´s Spamalot. Předprodej předplatného už začal.

Praha chce předkupní právo obcí

Praha chce prosadit novelizaci zákonů, aby měla obec předkupní právo, pokud stát prodává nemovitosti v jejím katastrálním území. Pražští schválili záměr využít zákonodárné iniciativy. V květnu by o návrhu mělo hlasovat zastupitelstvo a poté by měly návrh obdržet Poslanecká sněmovna a vláda.

Česko hledá diplomata

Česko má mít v zahraničí dalšího vědeckého diplomata. Po Izraeli a Spojených Státech se nyní hledá pro jihovýchodní Asii. Výběrové řízení by se podle informací místopředsedy Akademie věd ČR a RVVI Pavla Barana mělo uskutečnit příští týden. Tito odborní diplomaté mají v hostitelských zemích zajišťovat kontakty pro tuzemský základní i aplikovaný výzkum.

Stránky