Právě se stalo

Nymburk posílil rozehrávač Booker

Třetí americkou posilou basketbalistů Nymburka před novou sezonou je rozehrávač Deishuan Booker. Dvaadvacetiletý hráč dosud nastupoval za univerzitu Long Beach State a v týmu českého mistra ho čeká první profesionální angažmá.

Rakovník opraví dva mosty a lávku

Rakovník chce příští rok opravit dva mosty a lávku, kromě toho nechá jednu nepotřebnou lávku zbourat. Jde o investici řádově za miliony korun.

Konec lodního výtahu na Orlíku

Kvůli suchu skončí na Orlické přehradě provoz plavebního výtahu. Povodí Vltavy uvedlo, že kvůli trvajícímu suchu neustále klesá přítok do nádrže. Z téhož důvodu byla zkrácena plavební dráha na vodní nádrži Hracholusky.

Osmiletý kluk sebral matce auto

Osmiletý chlapec v Německu sebral v noci matčino auto a vyrazil na projížďku. Když se pak ve vysoké rychlosti na dálnici přestal cítit dobře, tak bezpečně zastavil. S odvoláním na policii to uvedla agentura DPA. Chlapec se v autech zjevně vyzná, protože po zastavení nechal zapnutá výstražná světla a za vůz dokonce umístil varovný trojúhelník.

Výroba aut zatím roste

Výroba automobilů v Česku zatím nadále roste, zpomalování světové ekonomiky je však pro výrobce varováním. V případě dlouhodobé hospodářské recese v Německu lze očekávat úbytek zakázek. Produkce osobních vozidel v prvních sedmi měsících letošního roku v Česku vzrostla o 1,4 procenta na více než 834.000 vozů. Poslední analýza německé Bundesbanky naznačuje, že německá ekonomika je v recesi.

Alej sakur napadl škůdce

Praha 10 nechá pokácet čtyři okrasné sakury ve stromořadí v ulici V Olšinách. Důvodem je napadení škůdcem bělokazem, kvůli kterému už v aleji osm stromů pokácely Lesy hlavního města. V aleji je přes 70 sakur. V poslední době vyvolalo kácení stromů odpor místních v Praze 2.

Bazén na berounském sídlišti skončil

Venkovní plavecký bazén na Velkém sídlišti v Berouně ukončil sezonu o dva týdny dříve. Důvodem je závažná porucha na elektroinstalaci, která znemožňuje další provoz. Jde o poslední z poruch, které se vyskytovaly po celou letošní sezonu.

Svážení odpadu nákladní tramvají

lavní město zvažuje možnost využít ke svozu odpadu do spalovny v Malešicích nákladní tramvaje. Odborníci z ČVUT nyní pracují na zhodnocení, zda by napojení spalovny na městský kolejový systém bylo ekonomicky a technicky proveditelné a přínosné. Výsledky by měly být na konci roku, záviset na nich bude i případné rozhodnutí vedení města ohledně zahájení přípravy projektu.

Pražané zatím vytřídili víc plechovek

Pražané za prvních sedm měsíců tohoto roku vytřídili asi 236,6 tuny kovových obalů, loni to za celý rok bylo 262 tun. V metropoli je aktuálně 1032 šedivých kontejnerů na kovové obaly, které se poprvé v ulicích hlavního města objevily v roce 2013. Pražské služby jsou městskou firmou, která se stará o svoz a likvidaci odpadu.

Využití plánovaného koncertního sálu

Na přípravách výstavby nového koncertního sálu v Praze začal pracovat projektový tým. Jedním z jeho hlavních úkolů je zjistit možnosti využití nového prostoru. Následně by v příštím roce mohlo být připraveno zadání pro mezinárodní architektonickou soutěž na podobu sálu. Začátek výstavby je nyní odhadován na rok 2026 a zahájení provozu přibližně na rok 2030. Náklady budou zhruba čtyři miliardy Kč.

Stránky