Právě se stalo

Lupiče s pistolí vyhnala mopem

Hrdinkou televizních zpráv v Polsku se stala žena, které stačil kbelík vody a obyčejný mop, aby ze svého obchodu vyhnala ozbrojeného lupiče. Nevydařené přepadení zachytila průmyslová kamera. Paní Zofia právě vytírala podlahu a tak na útočníka nejprve vylila vodu a pak se do něj pustila mopem.

Zkoumali zuby šelem z Předmostí

Část psovitých šelem, jejichž pozůstatky našli archeologové v Předmostí u Přerova, má obroušené zuby. Zvířata patrně žrala kosti, ke kterým se dostávala u lidí doby kamenné, což by mohlo nasvědčovat rané domestikaci. 

TROX rozšíří závod v Příbrami

Výrobce vzduchových filtrů pro vzduchotechniku TROX KS Filter plánuje rozšíření příbramského závodu, které mu umožní další nárůst a automatizaci výroby. Do stavby výrobních hal i zázemí pro administrativu a výzkum investuje 20 milionů eur (zhruba půl miliardy korun). Vznikne díky tomu 100 pracovních míst, dosavadní počet zaměstnanců se tak zvýší na dvojnásobek.

Oprava trati v Sokolovské

Tramvajová trať v Sokolovské ulici mezi zastávkami Poliklinika Vysočany a Vysočanská projde opravou. Provoz tramvají bude obousměrně přerušen od pátku 28. února do 3. dubna. Řidiči budou jezdit po objízdných trasách. 

Kladeňáky nejvíc trápí doprava

Obyvatele Kladna nejvíce zajímá doprava, město letos chystá sérii setkání, na kterých sbírá v jednotlivých lokalitách od občanů podněty pro opravy i rozvoj. Loni se představitelé města zúčastnili tří desítek podobných schůzek v různých částech města. Vzešlo z nich sedm stovek návrhů, z toho třetina požadavků už je hotová.

Tlustý bude trénovat Kladno

Bývalý úspěšný hokejový útočník Jiří Tlustý rozšíří realizační tým extraligového Kladna. Jedenatřicetiletý odchovanec klubu doplní do konce sezony současnou trenérskou trojici Jindřicha Lidického, Davida Čermáka a Jana Kregla. Poprvé se na střídačku Rytířů postaví v zápase proti Pardubicím, ve kterém se Středočeši budou snažit ukončit sérii devíti porážek.

Policie má podezřelé z vloupání

Policie má v souvislosti se sériovými vloupáními do domů kolem Prahy podezření na konkrétní osoby. Zadržela v celém kraji několik podezřelých lupičů, nevylučuje, že je mezi nimi i člen organizované skupiny.

Módní veletrhy Styl a Kabo

Brněnské veletrhy módy Styl a Kabo se letos poprvé přesunou do jednoho pavilonu. Návštěvníci je najdou v největším pavilonu výstaviště P. Šlo o přání vystavovatelů, aby lidé nemuseli mezi dvěma pavilony přebíhat, zároveň se tak využije prostor, který zůstával volný. Dříve byl v pavilonu P pouze Styl a zabíral pouze zhruba 60 procent plochy,. Módní veletrhy začínají v sobotu a končí v pondělí.

Kladno chystá termosnímkování města

Kladno chystá v nejbližších týdnech termosnímkování města, které má ukázat ztráty energie z budov či infrastruktury. Radnice pak podle snímků rozhodne například o zateplení některých budov a dalších úpravách městských objektů. Město chce i za pomoci termosnímkování a následných opatření snížit emise, a to do roku 2030 o 40 procent.

Z kosmodromu odstartovala raketa

Vojenská komunikační družice Meridian-M, s kterou z kosmodromu Pleseck na severu Ruska odstartovala raketa Sojuz-2.1a, úspěšně dosáhla oběžné dráhy za pomoci speciálního pohonného bloku Fregat-M. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.

Stránky