Právě se stalo

Snímek Gotta s Lennonem či Queen

Kolem stovky fotografií osobností z let 1968 až 1989 bude na výstavě v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci, jež začne dnes. Autorem snímků je Otto Dlabola, který byl od roku 1970 dvorním fotografem Karla Gotta. Některé fotografie se na veřejnosti objeví poprvé.

Dánský návrhář ukáže v Praze nábytek

Kolekci sedaček Heartbreaker, jejichž područky připomínají srdce zlomené na poloviny, ukáže na pražském Designbloku jeden z jeho hlavních hostů, dánský návrhář Johannes Torpe. Sám sebe označuje jako designového aktivistu, v oblasti průmyslového, světelného a grafického designu je samouk. O své tvorbě a spolupráci se světovými značkami bude na Designbloku, který se koná na Výstavišti, mluvit na čtvrteční přednášce.

Uvedou černou komedii Hostina dravců

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede černou komedii Hostina dravců, která se odehrává v období nacistické okupace Francie. Na příběhu sedmi přátel, kteří se dostanou do extrémní situace, odhaluje lidské charaktery a ilustruje vůli přežít prakticky za jakoukoli cenu. Premiérová představení jsou plánována na tento čtvrtek a pátek.

Plánuje prodej 3200 elektrických aut

Škoda Auto plánuje v příštím roce prodat v Česku nejméně 3200 aut na elektrický pohon. Z toho 2500 vozů bude elektrické Citigo iV a zhruba 700 aut bude Superb v provedení plug-in hybrid.

Kladenské divadlo chystá premiéru

Kladenské divadlo chystá premiéru muzikálu i komorní inscenace. První premiérou nové divadelní sezony je muzikál v režii Jiřího Š. Hájka Miluju tě, ale. Druhou nově nastudovanou inscenací jsou Všechny báječný věci, představí se v ní Kristina Sitková pod vedením dramaturgyně a režisérky Kristýny Čepkové. Muzikál Miluju tě, ale uvidí návštěvníci divadla poprvé v sobotu, Všechny báječný věci 4. listopadu.

Praha se bude moci stát družstevníkem

Pražský magistrát změnil pravidla privatizace městských bytů, hlavnímu městu to umožní stát se členem bytových družstev. Praha prodá pět domů, které jsou určeny k privatizaci. Prodej projednají v listopadu pražští zastupitelé. Další domy už město v budoucnu prodávat nebude. 

Studie na rozvoj centra Nových Butovic

Praha si nechá zpracovat architektonicko-urbanistickou studii na rozvoj centra Nových Butovic. Na  jednání o tom rozhodli pražští radní. Lokalita má být řešena s ohledem na navazující území, zejména Sluneční náměstí a promenády podél Seydlerovy ulice. Studie bude sloužit jako podklad pro stanovení limitů zástavby v centru Butovic.

Geisenberger jde na mateřskou

Nejúspěšnější sáňkařka posledních let Natalie Geisenbergerová je těhotná a minimálně v této sezoně se v ledovém korytu neobjeví. Jednatřicetiletá německá hvězda se těší na první dítě. Možná se vrátí již v předolympijské sezoně, na hrách v Pekingu v únoru 2022 by se ráda pokusila vybojovat třetí zlato za sebou.

Svoz komunálního odpadu podraží

Svoz komunálního odpadu v Praze podraží o 30 procent. Změnu znění vyhlášky o svozu odpadu schválili pražští radní. Důvodem je snaha snížit částku, kterou musí město za svoz každoročně doplácet. Zvýšení poplatku přinese do městské pokladny ročně asi 220 milionů korun navíc. Nyní domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru. Radní zároveň schválili zavedení služby svozu bioodpadu, jehož cena bude oproti současnosti o polovinu nižší.

Stavba ve Strahovských zahradách

Stavba veřejných toalet a zázemí pro údržbu v pražských Strahovských zahradách bude pokračovat s dílčími úpravami. Praha upustí od vybudování vstupu z ulice Úvoz, méně bude také zpevněných ploch, a to zhruba o 30 metrů čtverečních. Proti projektu protestují místní obyvatelé, jejichž připomínky vzala podle Hlubučka rada částečně v potaz.

Stránky