Antonín (44): Zlepšení sexuální aktivity během lockdownu? Omyl, který nás málem stál manželství

Sex za rok koronaviru se zásadně proměnil. Co s lidmi udělala karanténa?
 

Po roce lockdownu, vzdělávání v domácnosti, sociálního distancu a stresu trpí sexuální aktivita mezi manželskými páry i svobodnými lidmi. Můžeme s tím něco udělat - nebo musíme čekat až do konce pandemie?

„Najednou jsem musel trávit mnohem více času se svou ženou,” říká Antonín, který jako manažer obchodní firmy začal pracovat z domova. „Myslel jsem, že karanténa může být, že jejich sexuální život by se vrátil na trať. Samozřejmě, to byl opravdu velký omyl," říká teď s trpkým úsměvem na rtech. 

Nic jako dřív

Antonín totiž prozřel. Všechno bylo mnohem složitější, než myslel. Být zavřený celý den v domácnosti totiž není žádná legrace. Najednou se musel k práci dokonce více starat o dítě, vzdělávat se a starat se o zdraví svých rodičů. Místo pravidelné návštěvy posilovny a půllitru piva po práci musel žít v nekonečném kolotoči, který negativně působil na jeho psychiku a přirozeně i na jeho libido. 

„Každý den byl mnohem horší než ten předtím. Nemáte chvíli pro sebe a trochu mi pomáhala maximálně procházka, kde jsem byl chvíli úplně sám,” vysvětluje svoje zkušenosti v nové situaci.

Sladit se manželkou

Na další zajímavý poznatek přišel ve chvíli, kdy konečně dostal ve všem tom stresu chuť na sex. „Bylo velmi těžké najednou najít chvíli, abychom měli na sex chuť oba ve stejný čas. Nechápal jsem, že všechen ten stres může tak radikálně ovlivnit čas a hlavně naše sexuální touhy," dodává Antonín.

Je to situace, která se odehrává v ložnicích po celém světě. Ve výzkumu prováděného institutem Kinseyho na univerzitě v Indianě se v loňském roce téměř polovina respondentů svěřilo s poklesem frekvence sexuálního chování, včetně masturbace (i když jeden z pěti lidí sdělil, že se snažili zkusit něco nového v sexuálním životě, jako je například sexting).

KAM DÁL: Od dětské hvězdy až do porna. Maitland Wardová hodnotí svých prvních 18 měsíců v branži

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru