Když se přítelkyně dotknu, odtáhne se. Asi jsem jí odporný, říká Adam (36). Pak se dozvěděl pravdu

Začátky jejich vztahu byly krušné
  |   povídka

Potkali se v jednom klubu v Praze, ani jednomu tenkrát nebylo do smíchu. Prošli si těžkými rozchody a rozhodně neplánovali, že by si v dohledné době někoho našli. Osud tomu ale chtěl jinak. Nakonec se z toho "vyklubal" vztah, který trvá už dvanáct let. Začátky ale byly hodně složité.

Adéla a Adam si nikdy nepřipadali zvláštní. Sami sebe popisují jako normální lidi, kteří mají rádi život. „Nikdy jsme nevyčnívali, nehonili si ega na někom jiném, nesnažili se být v něčem nejlepší. Měli jsme jasný cíl - být vždycky spokojeni,“ říká pro Čtidoma.cz Adam. Než poznal svoji partnerku, prošel si nepříjemným rozchodem. Minulost už ale řešit nechce.

Řekla jsem mu, ať nic nečeká

Když ji tenkrát uviděl sedět na baru a srkat podivně barevný koktejl, píchlo ho u srdce. „Možná jsem věděl, že jsme si souzeni. Nebo to bylo proto, že byla tak sama. Stejně jako já. Každopádně jsem ji oslovil a pozval na drink.“

Adéla neodmítla. Jasně mu ale řekla, ať nic nečeká. „Ani tuhle noc, ani žádnou jinou. Neměla jsem na muže náladu. Týden po rozchodu jsem si konečně vyšla ven, abych už nebyla zavřená mezi čtyřmi stěnami. Ale určitě jsem neměla v úmyslu se seznamovat,“ vypráví sympatická brunetka, když popisuje první kontakt "s tím svým".

Bylo nám hezky, ale...

Začali se bavit, nad ránem si každý zavolal taxi a odjeli. Stihli si však dát číslo. Adéla to brala tak, že se stejně nikdy neozve, pro Dana to bylo "co kdyby náhodou". Přesto se stalo, že se za měsíc znovu sešli. Oba v lepší náladě. Začali jsme se vídat pravidelně. Nejprve jako kamarádi. Ale zdálo se, že z toho může být více,“ tvrdí Adam.

O to více ho šokovalo, když chtěl vzít Adélu jednou za ruku, ale ona ucukla a vymluvila se, že musí domů. Vůbec jsem nechápal, co se děje. Bylo nám hezky, měli jsme společné zájmy, skvěle jsme se doplňovali.“

Nakonec jsem pochopil

Adéla mu řekla, že spolu mohou chodit. Ale potřebuje čas na další věci. „Tím dalším jsem myslela i vodění za ruku nebo líbání. Nevěřila jsem, pořád jsem se bála,“ přiznává. Pro Adama to bylo velmi složité období. Snažil se ji chápat, ale toužil po ní.

Až za několik měsíců mu řekla pravdu. „Asi za půl roku jsme si sedli a ona začala povídat. Její příběh byl bolestný, oba jsme brečeli. Pochopil jsem ale, proč ucukla pokaždé, když jsem ji chtěl vzít za ruku. Slíbil jsem, že to nikdy nikomu neřeknu. Ale ten večer nás definitivně spojil. Stále jsme spolu...“

(v příběhu jsou na žádost čtenářů změněna jména, fotka u článku je pouze ilustrační)

KAM DÁL: Manžel si zařídil druhý život. Já husa jsem mu to roky baštila, říká Vlasta (36) a popisuje detaily.


Zdraví a styl

Osobnosti