Dnes v ZOO: Viky má dítě jen do kočárku, hlavně aby neobtěžovalo a klapala firma. I tak zazvoní zase exekutor

Eva Burešová je jednou z našich nejpopulárnějších hereček současnosti
Foto: Se souhlasem Prima FTV
Zobrazit fotogalerii (8)
Eva Burešová je jednou z našich nejpopulárnějších hereček současnosti
zajímavost

V seriálu ZOO je to poslední dobou zcela jiný příběh. Nejenže se nevrátí Robert Urban, který jako představitel jedné z hlavních rolí nepochybně měl svou důležitou úlohu. Také Viky, která je krátce po porodu, řeší možný krach firmy, protože Kamil se opět zasloužil o to, aby jí to zkrátka nefungovalo. Kam zmizela nějaká romantika? 

reklama

Viky v roli matky, kterou otec krátce po porodu (a zřejmě i před ním) podvedl se svou asistentkou Ester by byl pěkný příběh, ve kterém by se možná i nějaká ta maminka poznala. Přeci jen, není to košer, ale nevěry se zkrátka dějí. A nová rodina si mnohdy prochází těžkou zkouškou, zejména rodiče v partnerské rovině. Ale ne! Scenáristé šli ještě dál.

Z Petra je sobecká kreatura

Udělali z Petra pracanta, který toho má tolik, že už vlastně nemá čas ani na své děti. Těm to dojde, a tak odletí samy do Čech, aby tady žily s babičkou a partnerkou, kterou jejich otec opustil. Na to, že pro Petra byla v seriálu po smrti jeho ženy prioritní vždy rodina, je z něj najednou sobecká kreatura, kterou je těžké pochopit. Stále dokola dává přednost ženě, kterou zná evidentně pár měsíců, stejně tak jejich nenarozenému dítěti. 

A vedle toho je tu Viky, která se zřejmě rozhodla, že udrží svou firmu za každou cenu a vydělá peníze, aby se s Péťou měli dobře. To však překazí nepovedená zakázka, do které opět zasáhl Kamil. Snaží se udělat z Viky nespolehlivou amatérku, která neumí dostát svému slovu. A evidentně se mu to velmi dobře daří. Sledovat, jak se maminka miminka řítí znovu do dluhové pasti, navíc když jí na dveře zaklepe exekutor, je to vlastně dost nepříjemné – a zbytečné.

Byla Burešová nutná?

Nelze si také nevšimnout, že Viky tráví se svým dítětem čas trochu jinak než většina matek. Nevidíte malého Péťu na hrací dečce, žádné hračky nemá, žádnou hrazdičku… Takové normální a obyčejné věci, které se v rodinách začnou kupit, když přijde dítě. Viky má miminko po většinu času doma v kočárku, kde s ním přejíždí, nebo ho odloží do postýlky a řeknu mu, ať spinká. Kde má dítě během schůzek, to už je úplná záhada, protože jestli má babička Danuše jako soudkyně Ústavního soudu tolik času, je zřejmě jediná. 

A tak se nabízí otázka, jestli vůbec bylo nutné Evu Burešovou rvát „na sílu“ zpátky do děje, když Robert Urban zřejmě točit nechtěl. Nebo mu to nenabídli? Vrátila se i Michaela Petřeková, takže se člověku nechce věřit, že by právě Roberta opomenuli. Kromě něj je tam totiž každý. Jenže Urban se při svém odchodu loni nechal slyšet, že vlastně musí odejít, protože dějová linka Viky končí. A že ho to mrzí. Je tedy klidně možné, že si během Eviny pauzy nasmlouval tolik zakázek, že už na natáčení ZOO nemá čas. Faktem je, že Eva nevěděla jistě, jaký druhý syn bude a kdy jí rodinné povinnosti dovolí znovu natáčet. Na rozdíl od Viky si totiž na své rodině opravdu zakládá a dělá pro ni maximum. To Viky v seriálu vypadá, že jí malý syn jen překáží.

Zdroj: seriál ZOO

KAM DÁL: Ve Volze se konečně ukázal Karel Gott. Postava ve tmě byla ale pro diváky zklamáním.

reklama
#seriál ZOO #Eva Burešová #Michaela Petřeková #televize #Robert Urban #Viky Janečková

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.