Matěj Karas je jedno velké tajemství. Nové díly Specialistů působí zmateně, přesto na obrazovkách vítězí

Marek Lambora si diváky v roli Matěje Karase právem získal
Zobrazit fotogalerii (7)
  |   zajímavost

Marek Lambora naskočil do Specialistů jako nový, svěží vítr, který měl k televizním obrazovkám přitáhnout nové diváky. To se mu bezpochyby povedlo, ačkoliv jeho postava Matěje Karase je v posledních dílech až příliš opředena tajemstvím, takže začíná působit trochu nedůvěryhodně. To však není jediné úskalí, které je zcela zřejmé. Snaha vytvořit perfektní nové díly se ukazuje být tak trochu kontraproduktivní. 

Seriál Specialisté si už dlouhé roky drží na televizních obrazovkách svou pevnou pozici. Vysílá se od roku 2017 a jeho herecké obsazení prošlo několikrát proměnou. V rolích kriminalistů se vystřídali například David Prachař, Marek Adamczyk, Jacob Erftemeijer nebo Eva Leimbergerová. Do jarních dílů se Prachař vrátil, spolu s ním také Zuzana Kajnarová a nováček Lambora. Jeho postavu se scenáristé snaží dělat co nejzajímavější, což občas působí až moc tajemně.

Nové díly není lehké pochopit

Ačkoliv jsou někteří diváci z nových dílů nadšení, další si všímají, že už se seriál trochu vyčerpává a zápletky jsou čím dál nesmyslnější. Občas tak divák kouká na televizi, aniž by pochopil, co se tam vlastně děje. Novinkou je také rozdělení některých dílů do dvou částí, což diváky připravuje o kýžené ovoce v podobě zjištění, kdo je vrah, na konci dílu. 

Včera uvedla televize Nova jubilejní 200. díl s názvem Zachraň se, kdo můžeš, příští týden čeká diváky díl s názvem Vydána napospas smrti. Úplně první díl nesl název Útěk podle jízdního řádu a byl uveden 16. ledna 2017. Epizody čerpají z německé předlohy seriálu SOKO Leipzig a Kobra 11. Jeden díl se natáčí zhruba 4,5 dne. Je to tedy pořádná rychlost!

Lambora nezklamal

Nutno říct, že herec Marek Lambora rozhodně Specialistům přinesl, co jeho pověst slibuje. Na seriál se nyní dívá zcela nová generace diváků, neboť díky seriálu Slunečná, který produkuje konkurenční televize, je Lambora miláčkem mladého publika. Nova teď navíc s příběhy kriminalistů dominuje pondělním večerům. Nutno říci, že na obrazovkách nemá nijak velkou konkurenci. Seriál ZOO, který běží v úterý a ve čtvrtek, pro změnu válcuje Zlatou labuť, od které si tvůrci slibovali mnoho a při jejíž realizaci investovali nemalé peníze do kostýmů a přepychového ateliéru.

V týdnu od 3. dubna byli Specialisté jedničkou v hlavním čase, kterou si nenechalo ujít přes milion diváků. Vypadá to, že parta Dejdar, Hána, Kajnarová a Lambora zkrátka funguje. Můžeme jen doufat, že se tvůrci nebudou snažit vytěžit z Lambory až příliš, aby postava, která se pro mnohé stala důvodem, proč se na Specialisty podívat, nebyla nakonec důvodem, proč televizi vypnout.

Zdroj: TV Nova, wikipedia.org, ČSFD, ato.cz

KAM DÁL: Sekretářka Květa z Volhy je pastvou pro oči. Krejčíková se ale nesvlékla před kamerou poprvé.