Pohnuté osudy legend z Ulice: Z divokého Štáfka je milující otec, další takové štěstí neměli

Alena Vránová za svůj život získala hned dvě ceny Thálie
Zobrazit fotogalerii (9)
  |   zajímavost

V českém rybníčku existuje jen málo herců, kteří by si nezahráli v nekonečném seriálu Ulice. Přesto se tamní složení od začátků před 18 lety velmi proměnilo. Co dnes dělají ti, které už na obrazovkách v hostivařských ateliérech neuvidíte?

Během prvních pár sezón Ulice dominovala seriálu parta žáků zdejšího gymnázia, kteří pořádali divoké party, kouřili, prožívali první lásky a tajně dělali první vylomeniny. Mezi ně bezesporu patřila dvojčata Jordánových, která si diváci zamilovali. Kde je dnes Matějovi s Terezou konec? A co jejich máma Bára, která si užila vášnivou lásku s Petrem Boháčem i trpký konec?

Z divokého Jordána k láskyplnému tatínkovi

V seriálu Ulice skončil Matěj Jordán hned dvakrát – poprvé ho chtěla produkce natolik zpátky, že když si řekl o šílenou sumu za natáčecí den, dali mu ji. Až později přiznal, že to byl účel, myslel si, že se nedomluví. A tak odešel v roce 2017 a pak znovu v roce 2019. Nekonečný seriál natáčel od jeho začátku v roce 2005, a když za ním zavřel dveře, začaly se dít věci. 

Do povědomí širší veřejnosti vstoupil projektem Vyšehrad: Seryjál, který se následně dočkal i filmové podoby. Šuškalo se, že ze seriálové verze zmizel na chvíli Jakub Prachař, protože měl mít Štáfek tehdy pletky s jeho manželkou Agátou Hanychovou. Jak to bylo, se už asi nedozvíme, dnes je ale Štáfek hrdým otcem dcer Olivie a Jasmíny a má po boku krásnou manželku Dominiku, se kterou se setkal při natáčení seriálu Specialisté. Tehdy tam dělala v maskérně. Kromě herectví se z něj stal také MMA zápasník a ve volném čase vyráží na daleké cesty poznávat svět – nedávno byl například v Argentině

Od herečky k těžce zkoušené porotkyni

Herečka Patricie Pagáčová, dříve Solaříková, hrála Matějovi Jordánovi dvojče – ségru. V Ulici ji diváci viděli dospívat a měnit se. Často tehdy čelila narážkám na svou váhu. Že by trpěla obezitou, to nebyla ani zdaleka pravda. Ze čtrnáctiletého děvčátka se však změnila v dámu, která měla ženské tvary, a to diváci neodpouštějí. 

Později výrazně zhubla, obarvila si vlasy na blond a vypadala fantasticky. Přišel rok 2020 a usedla v porotě soutěže Superstar. Tehdy ještě možná nevěděla, že si s kritikou diváků užije zase své – často řešili, proč tam je, když není z hudební branže, a její upřímnost příliš neoceňovali. Přesto usedla do stejného křesla znovu a nebála se být svá. V soukromí je manželkou Tibora Pagáče, se kterým má dceru Bibi.

Ze seriálu neutekla Tereza Brodská včas

Maminku dvojčat Jordánových si zahrála uznávaná herečka Tereza Brodská, dcera Jany Brejchové a Vlastimila Brodského. Ve své dějové lince prožila ledacos – lásku, nevěru, odloučení od manžela, nového partnera, neshody s nevlastními dcerami. „V Ulici jsem byla od první klapky, působila jsem tam šest let. Tenkrát mě přetáhl Dušan Klein Byla tam řada mně blízkých herců, jako byla Alena Vránová, Radek Brzobohatý, Ondra Pavelka, Petr Vacek, Pavel Kříž, Míša Badinková nebo Ljuba Kotrbová. I kvůli nim jsem na nabídku kývla. Bylo to fajn,“ řekla po svém odchodu. 

Přesto si uvědomovala, že z nekonečného projektu, kde byla denně na televizních obrazovkách, neodešla včas. „Moje agentka mě varovala, že jsem rolí v Ulici u diváků tak zafixovaná, že rok nebo rok a půl po odchodu nebudu mít další práci. A měla pravdu. Nějakou dobu trvalo, kdy jsem nedostala žádnou nabídku. Až pak přišlo HBO. Petr Zelenka mi nabídl druhou a pak i třetí řadu Terapie. Když už jsem šla na casting, zazněla tam podmínka, abych v té době nehrála v žádném jiném seriálu,“ přiznala, že odchod nebyl vůbec lehký. Dnes ji diváci mohou vídat v úspěšném seriálu ZOO a je hrdou babičkou, což si plnými doušky užívá.

Stále usměvavá Alena Vránová už do společnosti nechodí

Pamatujete ještě na paní Královou? V první řadě řešila nejen svou nevěru, ale také nevěru podnikatele Krále, který se spustil se svou sekretářkou, kterou si zahrála Jana Švandová. Představitelka princezny Krasomily patřila odjakživa k nejkrásnějším herečkám, ale v životě neměla na růžích ustláno. 

Byla vdaná za tehdy nadšeného komunistu, spisovatele Pavla Kohouta, ale při natáčení pohádky podlehla kouzlu mladého krále, kterého hrál Vladimír Ráž. Kohout na ní při rozvodu nenechal nit suchou. Manželce se omluvil, až když mu bylo devadesát. Ona k oltáři už nikdy nedošla. Do roku 2018 se čas od času v nějakém tom seriálu objevila, ale dnes už se drží mimo veřejné dění. Je jí krásných 91 let.

Zdroj: redakce, ČSFD, extra.cz, zeny.iprima.cz

KAM DÁL: Láska si v Ulici našla Vejvodovou i Ryšku. Obě ale skončily se zlomeným srdcem.