Stelle Zázvorkové zemřelo dítě, stejně tak jako Daliboru Jandovi. Bolestivý osud se nevyhnul ani dalším

Tragédie se nevyhnula ani Stelle Zázvorkové
Zobrazit fotogalerii (4)
  |   zajímavost

Často si lidé myslí, že slavným osobnostem se neštěstí vyhýbá obloukem. Ale není tomu tak. Své o tom vědí manželé Donutilovi, Veronika Žilková nebo například Stella Zázvorková. Slavných, kteří prošli utrpením, je ale daleko víc.

Očekávání příchodu miminka je jedna z nejkrásnějších událostí v každé rodině. Občas ale osud dokáže naložit víc, než by nás kdy vůbec napadlo. Říká se, že tím nejhorším, co se může člověku stát, je, že přežije vlastní dítě. A některé známé osobnosti by kruté zkušenosti mohly vyprávět. 

Manželé Donutilovi

Ještě před svatbou si prošla herečka Sára Affašová s Martinem Donutilem velkou životní tragédií. Syn Matyáš, kterého nosila pod srdcem, zemřel krátce před porodem. Přestalo mu bít srdíčko. 

Herečka, která prožívala nejtěžší chvíle svého života, celou dobu chválila svého partnera, jak velkou je jí oporou. Nakonec spolu došli k oltáři, letos se vrhla na dodělání školy a velká rodina je jistě v budoucnu čeká.

Veronika Žilková

Se svým expartnerem Martinem Stropnickým přišla o syna Melichara. Už když byla těhotná, cítila, že něco není v pořádku. „Od začátku jsem tušila, že je to špatně. Říkala jsem si: To přece není možné, že bych vyhrála, že by se mi podařilo třetí manželství a chlapeček,“ uvedla v rozhovoru pro CNN Prima News. V osmém měsíci těhotenství se dozvěděla, že syn má vrozenou brániční kýlu. O dva měsíce později přišel na svět bez známek života, lékaři mu ale pomohli. Bohužel nežil dlouho. Zemřel v osmi měsících.

Stella Zázvorková

Výjimečná herečka Stella Zázvorková se musela v životě vyrovnat se sebevraždou dcery Jany, kterou měla s Milošem Kopeckým. Vzít si život prý chtěla předtím už několikrát, poslední volání o pomoc ale skončilo fatálně.

Dívka jen těžce žila se zaneprázdněnou herečkou, která na ni neměla tolik času, kolik by si Jana představovala. Navíc se jí čím dál víc stýskalo po otci. Kopecký se Zázvorkovou podepsali rozvodové papíry rok od výměny prstýnků. Jana věděla, kdy se její maminka vrací z práce a před očekávaným příchodem otočila plynovým kohoutkem. Jenže Zázvorková se ten den další dvě hodiny zdržela v divadle. Když přišla domů, přivolaná pomoc už byla zbytečná. Tou dobou bylo Janě 18 let.

Dalibor Janda

Na konci osmdesátých let byl Dalibor Janda populárnější než Karel Gott. Musel se ale vyrovnat také s obrovskou tragédií – smrtí vlastního syna Dalibora, který v jednadvaceti letech skočil z Nuselského mostu. Letos to bylo dvacet let.

Proč se to stalo? Mohla by být odpověď, že jsem se mu málo věnoval. Manželka se mu ale věnovala maximálně. Pídil jsem se potom, proč to udělal, ptal se jeho kamarádů. Nic jsem se nedozvěděl. Policie mu chtěla pomoci, aby to neudělal, v tu chvíli vyřkl slova, že jestli si myslí, že táta nemá na jeho pohřeb, tak jsou na omylu, a skočil… Nechápu to,“ nechal se zpěvák slyšet po letech. Smutnou zprávu se dozvěděl cestou z koncertu, když náhodně zastavil na benzince. Později se k němu doneslo, že mu to někteří lidé z branže dokonce přáli. 

„Nedokážu dnes posoudit, zda jsem se s tím srovnal, nebo ne. Je to už dávno. Na všechno v životě si musíte zvyknout, co vám zbývá,“ dodal.

Zdroj: CNN Prima News, ctidoma.cz, blesk.cz, Instagram

KAM DÁL: Osada 2 vznikala, když si Kolečko přehazoval Vignerovou s Nesvačilovou. Je to vidět.