Táta v nesnázích: Seriál o alkoholismu? Dorka pije tolik vína, že i na Moravě došly zásoby

Petra Hřebíčková si zahraje alkoholičku
Zobrazit fotogalerii (3)
  |   zajímavost

Všechno začne, když rozvedený padesátník Petr potká Dorku, která se ráda napije. Jedno extempore skončí jejím vyhazovem z práce, a tak ji nechá bydlet u sebe. A aby to všechno bylo ještě složitější, jeho dcery, zkoušené životem a láskou, se jedna po druhé stěhují zpět do rodného hnízda a obrátí dům vzhůru nohama. Získal si tenhle seriál diváky? Od prvního dílu! Jenže bude to tak dobré i dál?

V seriálu Táta v nesnázích se spojil klan Švehlíků! Alespoň částečně. Hlavní roli obsadil Martin Pechlát, jehož manželkou je Andrea Švehlíková. Bývalou seriálovou ženu mu hraje švagrová Jitka Schneiderová, která byla vdaná za Davida Švehlíka.

V seriálu, jehož heslo je „čestný tátovský“, si ale zahrají bývalé manžele, kteří žijí stovky kilometrů od sebe, přesto se snaží dělat to nejlepší pro své dcery. Ty ale pochopitelně se svými rodiči vždy nesdílejí stejný názor. A příběh může začít!

Tatínek si myslí, že má autoritu

„Hraju tátu, který zastává veškerou péči o rodinu, od nakupování, vaření, uklízení, včetně řešení vztahových problémů svých dcer. Vše, co by klasicky řešila maminka, řeší on,“ říká Martin Pechlát, představitel Petra Hory. „Řeší s dcerami úplně všechno, včetně jejich vztahů. Pořád je to ale chlap, takže to s ním dcery umí ještě víc „koulet”. Moc dobře vědí, co na tatínka platí. On si rozhodně myslí, že má u nich autoritu, ale jestli je to pravda, tak to uvidí diváci.“

Myslím, že Viki nahrazuje maminku v rodině a také možná dělá tátovi trochu kamarádku, protože je nejstarší. Je zodpovědná k rodině, má o holky často starost, věnuje se jim. Zároveň není tak ambiciózní jako holky, je spokojená s tím, co má,“ říká Agáta Kryštůfková o své roli nejstarší dcery.

Další sestřičky si zahrají herečky Štěpánka Fingherhurtová a Veronika Divišová. Otázkou, která provází celý seriál je, kdo z nich dojde k oltáři. Nebo to snad bude Petr se svou alkoholičkou Dorkou?

Petr nevidí, že je jeho milá alkoholička

Pan plavčík totiž, jelikož strávil většinu života výchovou svých dcer, se celou dobu zdráhal zamilovat. Až se objevila krásná blondýnka, která hned na začátku potřebovala doma něco opravit. Ani to Petr neprokoukl. Až do třetího dílu mu není divné, že jeho milá nasává jako strom na Sahaře, kdyby tam nějaký rostl. 

Není to pro něj ani natolik varovný signál, že by ho to odradilo od toho, aby si nastěhoval Dorku domů ve chvíli, kdy jí zmlátí šéfa a ona dostane vyhazov. Je jedno, že v pracovním právu takový sled událostí nemá žádnou oporu, a tak by se mohli maximálně tak potkat u soudu, kde by mohl šéfík žádat nějakou tu náhradu újmy, případně Petrovo potrestání. Tvůrci stvořili alternativní vesmír, ve kterém se ženy vyhazují z práce za to, že jejich šéf dostane na budku. A příběh může začít. 

„Každý herec své postavě dává kus sebe. Dorka ve všem, co dělá, je stonásobek mě. Když já se směju, tak ona se směje daleko víc nahlas. Když si dám deci vína, ona si dá láhev vína. Je víc bezprostřední. Moc jsem si tu roli užila, protože, co si normálně osobně nedovolím, tak v této roli jsem mohla,“ říká její představitelka Petra Hřebíčková. Abychom to upřesnili, těch lahví si jen v prvním díle dá tolik, že i na Moravě jim už dávno došly zásoby.

Osloví to lidi všech generací?

Nejstarší Viky se za celý seriál takřka neusměje, nejmladší Alex je typický drzý puberťák, jehož výstupy ani nejsou vtipné, a Petr Hora vypadá, že žil celou dobu někde ukrytý v díře před možnou katastrofou, protože vypadá zmateně jako lesní včela. 

Je jasné, že když šel seriál v sobotu oproti Elišce a Damiánovi, tak bezkonkurečně vyhrál. Českou fantasy pohádku odsoudili diváci už dávno před prvním dílem. Ale tady se zdá, že je těch prvků, které zkrátka „vadí“, nějak moc. „Martin Pechlát je ve své roli strašně zábavný a dojemný, to podle mě osloví lidi všech generací. Tu mladší by zase mohli nalákat strasti jeho dcer, jako je studium a první lásky. Diváci se při jeho sledování zasmějou, dojmou i odpočinou,“ slibuje Štěpánka. Uvidíme v dalších dílech, zda si seriál udrží své příznivce. Minulou sobotu to byla bezkonkurenční jednička!

Zdroj: redakce, TV Nova, Facebook

KAM DÁL: Zlatá labuť je pro Ryšku životní role. Z Ireny udělala hlavní postavu seriálu.