V televizi vidíme poslední dobou ty samé tváře pořád dokola: Rekordmankami jsou Dancingerová s Rybovou

Marta Dancingerová získala ve Zlaté labuti jednu z hlavních rolí
Zobrazit fotogalerii (7)
  |   zajímavost

Zlatá labuť, ZOO, Zákony vlka, Dobré zprávy, Slunečná, Volha, Jedna rodina – televizní seriály, které mají co dočinění s úzkou skupinkou herců, kteří se stále opakují. Také máte pocit, že v tom hereckém rybníčku snad není nikdo jiný? Vtipné jsou i různé dějové linky. V jednom hrají tátu s dcerou, ve druhém jsou manželé. Člověk tak už vlastně neví, na co kouká. Které tváře vídáme v poslední době na obrazovkách nejčastěji? 

S televizními seriály se už před časem doslova roztrhl pytel a staly se běžnou součástí večerních domácností. Zatím to však vypadá, že nám v Česku došli herci, a tak musí tvůrci obsazovat stále ty samé dokola. Někdy už vlastně nevíte, na který seriál jste přepnuli. Které tváře vídáte na obrazovkách stále dokola?

Tomáš Jeřábek

Proslavil se reklamou na Air Bank, kde si zahrál úlisného bankéře. To mu pomohlo z finančních potíží a umožnilo, aby bral role, které se mu líbí, bez ohledu na honorář. Momentálně se objevuje například v seriálu Jedna rodina jako Karel Tejkal a ve Volze jako neurotický produkční Horáček. 

Marta Dancingerová

Rekordmankou je Dancingerová, která se do minulého týdne objevovala v Kukačkách jako Tereza, ve Specialistech hraje novinářku a ve Zlaté labuti prodavačku. Předtím se představila jako policistka vedle Štěpána Benoniho v seriálu Duch. Stačí přepnout kanál – a Martu uvidíte zkrátka všude.

Linda Rybová

Manželka herce Davida Prachaře zřejmě nemá o pracovní nabídky nouzi. Hraje nejen v nekonečném seriálu Ulice, objevila se také v divácky méně úspěšných Dobrých zprávách a novém seriálu Zákony vlka. S Prachařem se objevili také v minisérii Revír z mysliveckého prostředí, který představila Televize Seznam.

Ondřej Pavelka

Dříve ho mohli diváci vídat v Ulici, zahrál si ale také starostu v seriálu Slunečná, pak plynule pokračoval do ZOO a hraje v Revíru. Ještě vloni ho mohli diváci vídat v Poldovi a také v seriálu Dáma a Král. Taková televizní stálice. 

David Novotný

Představitel Karla Holce byl nemile překvapen, když ho bylo – podle jeho mínění – v jednu chvíli na obrazovkách až dost. I proto se stáhl a momentálně si dává pauzu. Letos se objevoval v Kukačkách i v seriálu Místo zločinu České Budějovice. Loni to byl zase seriál Špunti na vodě. 

Eva Burešová

Jedna z nejvýraznějších mladých hereček u nás rozhodně nikde nechybí. Kariéru udělala ve Slunečné, potom hned získala hlavní roli v ZOO. Předtím se objevovala v show Tvoje tvář má známý hlas nebo v seriálu Modrý kód. Je však jasné, proč ji tvůrci obsazují. Je nejen talentovaná, ale na mladé publikum působí jako magnet. Kde se objeví, z toho je hned hit.

Berenika Kohoutová

Norika z Jedné rodiny je na televizních obrazovkách jako doma. Představila se nedávno mimo jiné v Hořkém světě nebo v Panu profesorovi. Zajímavostí je, že s Filipem Blažkem, který v Jedné rodině hraje jejího manžela, si zahrála kdysi také v Ulici. Tam ale hrála Filipovu dceru.

Beáta Kaňoková

Nadějná mladá herečka, která svůj talent poprvé ukázala v klipu rappera Ektora s názvem Number One, nemá o práci nouzi. Natáčela dvě série Pana profesora, kde zazářila po boku Vojtěcha Dyka, teď hraje ve Zlaté labuti. Příští rok se chystá předvést v seriálu s názvem To se vysvětlí, soudruzi.

Tereza Brodská

Zahrála si ve Slunečné vesnickou drbnu Janču, potom přijala roli soudkyně Ústavního soudu v ZOO, čímž si získala sympatie mladé generace. Také v této době začala být aktivnější na sociálních sítích. Objevila se rovněž v sérii Místo zločinu České Budějovice.

Robert Urban

Představitel nevěrného soudce Kříže teď právě v dílech seriálu ZOO na obrazovkách není, už by ale měl natáčet. Souběžně se objevuje v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje zákeřného Dana. Hrál také v seriálu Co ste hasiči.

Marek Lambora

Po dotočení seriálu Slunečná se stáhl a nějaký čas nic nenatáčel. Teď se ale objevuje v seriálech Specialisté, Poslední oběť a Půlnoční zpověď. Má ale výhodu v tom, že ho fanynky naprosto zbožňují. I kdyby byl v každém seriálu, nikdy neomrzí.

Jiří Hána

Ačkoliv ve Specialistech hraje kriminalistu, který bojuje za spravedlnost, ve Zlaté labuti se představil v roli Viktora Hesse, který je členem německého gestapa. Diváci ho tak mají na televizních obrazovkách hned dvakrát do týdne – a ve zcela odlišných rolích.

Štěpán Benoni

Oblíbený herec je poslední dobou zkrátka všude! Zahrál si v Kukačkách, v minisérii Duch, hraje v Ordinaci v růžové zahradě a také v ZOO. A to měl rodinu přestěhovat z Prahy do jižních Čech. Času na dálnici si tak asi užije dost...

Zdroj: ČSFD, TV Nova, FTV Prima, wikipedia.org

KAM DÁL: Holubová, Langmajer, Barešová a další: Přiznali deprese i panické ataky.