Zlatá labuť: Eva se pletkami s Gruberem dostane na scestí, prozradil producent Filip Bobiňski

Trojici kamarádek čekají krušné časy
Zobrazit fotogalerii (11)
  |   zajímavost

V seriálu Zlatá labuť se ještě budou dít věci! Nejenže se tvůrci tentokrát rozhodli ukázat více exteriérů a historických událostí, ale také upustili od válečné romance a ukazují krutost tehdejší doby v její nejsurovější podobě. A kdyby si snad někdo myslel, že to Petr s Bárou nebo Alena s Irenou zvládnou ruku v ruce, velmi by se mýlil. Ani jejich představitelé zatím nevědí, jak to s nimi bude! Zjistili jsme pro vás, co čeká vaše oblíbené postavy na podzim.

Seriálová prodavačka Eva Dušková, kterou hraje Beáta Kaňoková, je momentálně v těžké situaci. Své tělo odevzdala veliteli Prahy, aby zachránila svého milého Martina, ten o tom ale nemá ani tušení. A tak znovu riskuje a přemýšlí, jak ukázat nacistům, že v Praze nejsou vítáni. Bára bojuje s Irenou, která před ní skrývá Petra, a Markéta se snaží, aby si své místo v rodině Kučerů udržela. Tatínek, kterého hraje Petr Kostka, už dávno není hlavou rodiny a může jen přihlížet, jak jeho tři děti bojují nejen o rodinný podnik, ale také mezi sebou.

A do toho nacisté stále častěji útočí na židovské obyvatelstvo, které ve Zlaté labuti pracuje. „Určitě se budeme o některé postavy bát. Budeme jim fandit. Dojde i na konkrétní události, kterými naše židovské postavy projdou. Ale jak říkám, strach nebudeme mít jen o ně. Všechny postavy budou pod tlakem toho vnějšího nebezpečí,“ říká producent Filip Bobiňski.

Seriál se zaměří na historické události

Jednou z takových událostí byla i pouť na Říp. „Pouť na Říp je další z reálných událostí, které jsme se rozhodli do děje Zlaté labutě zakomponovat. Šlo o první výrazné protiněmecké povstání českého obyvatelstva. V neděli 30. dubna 1939 se poutě na Říp zúčastnilo více než 60 000 lidí, přestože účastníkům hrozilo ze strany gestapa velké nebezpečí,“ popisuje historickou předlohu kreativní producentka Klára Follová. Diváci tak mají šanci seznámit se i s těmi událostmi, o kterých se běžně v souvislosti s druhou světovou válkou tolik nemluví.

Vůbec nejoblíbenější dějovou linkou producenta, kterým je Filip Bobiňski, je ale jednoznačně Eva Dušková. Ta na začátku prahla po úspěšné kariéře herečky, najednou však bojuje o přežití a snaží se, aby všichni její blízcí zůstali v bezpečí. „Na scestí se dostane postava Evy, která se v dobré víře a ve snaze pomoci svým blízkým zaplete s šéfem Prahy Gruberem. A nakonec pro ni bude velmi těžké, aby se z té situace nějak dostala,“ prozradil. Toho už byli diváci svědkem, když utíkala z jeho domu po sexu, ke kterému svolila, aby zachránila svého milého. S pláčem.

Je co hrát, říká Dancingerová

A kdyby snad někoho mrzelo, že si herci neužijí před kamerou chvíle štěstí, herečka Marta Dancingerová to naopak kvituje. „Možná to nevyzní úplně dobře, ale pro herce to je vlastně příjemná okolnost. Pohybujete se ve stísněné atmosféře, a díky tomu je co hrát. Myslím, že jsme to všichni přivítali,“ říká. Jak to ale dopadne s Bárou a s Petrem? To její představitelka zatím neví, stejně tak Adam Vacula. Oba by si pro diváky sice přáli šťastný konec, zatím to však mají v rukou scenáristé. A možná se ho Bára s Petrem nakonec ani nedočkají. Markéta totiž ještě neřekla své poslední slovo. A na jedné z fotografií produkční společnosti Dramedy Productions, která momentálně natáčí na brandýském zámku ve středních Čechách, jež posloužilo jako sídlo Gruberových, byla v roli Markéty evidentně těhotná. Zdá se, že Petr bude mít v příštích dílech zcela jiné povinnosti!

A co Irena s Alenou? „Vím, že diváci by si moc přáli, aby láska rozkvétala. Ale stále musíme myslet na to, v jaké době se seriál odehrává. Nemyslím si, že by to jen tak ze dne na den zcela skončilo, ale určitě to budou mít holky těžké,“ říká oblíbená Kristýna Ryška. Ta se zcela nečekaně stala hlavní postavou, ačkoliv můžeme jen spekulovat, zda to byl skutečně záměr. Diváci ale od začátku říkali, že chemie mezi Petrem a Bárou nestojí za nic. Ryška oproti tomu sehrála ženu, která se ničeho nebojí, je drsná, nefňuká a bojuje do posledních sil. Právě pro ni bude Zlatá labuť pravděpodobně tou nejlepší rolí, ve které měla možnost se představit. A to s přijetím této práce zpočátku váhala! Během pandemie covidu se odstěhovala za manželem do Rožnova pod Radhoštěm, kdežto seriál má ateliéry v pražských Kbelích. Péči o tříletého syna Toníka a další domácí povinnosti tak kombinuje s dlouhým dojížděním i ostatní prací. 

Do cesty jí ale vstoupí Rudolf, kterého hraje Petr Stach. „Já myslím, že Irena už těch neplech nadělala dost a bylo na čase, aby se jí někdo postavil do cesty. A já se toho jako Rudolf rád ujmu,“ prozrazuje.

Zdroj: redakce, TV Nova, VOYO

KAM DÁL: Seriál Zlatá labuť nabídne nejsurovější podobu války. Kristýna Ryška hraje svou životní roli.