Slavia vládne ženskému hokeji. O titul se bojovalo v Černošicích

HC Verva Litvínov, S.K. Karviná, Cherokees Brno a pražská Slavie. Zimní stadion v Černošicích hostil závěrečný turnaj nejlepších týmů českého ženského hokeje.

14.03.2016 - 23:17   |  
Na černošickém ledě vybojovaly slávistky celkově už svůj osmý titul. Jsou tak nejúspěšnějším týmem v historii českého ženského hokeje
Zobrazit fotogalerii (4)

Složení finálové dvojice dopadlo podle očekávání. Na ledě padalo neobyčejné množství branek

 

Týmy českého ženského hokeje jsou rozdělené do čtyř výkonnostních soutěží. Nejvyšší z nich, tzv. TOP divizi, hrají pouze dva celky. HC Slavia Praha a S.K. Karviná. Ty během soutěžního ročníku sehrají osm vzájemných zápasů. O tom, kdo získá republikový titul rozhodne přesto až závěrečný turnaj, do kterého se kvalifikují i nejlepší celky z české a moravské divize. Slávistky i hráčky Karviné si pro malý počet zápasů v Čechách hledají i druhá angažmá v zahraničních klubech.

V sobotních semifinálových duelech se na úkor favoritů žádné výsledkové překvapení nekonalo. Po vítězství 5:0 nad Cherokees Brno se finalistkami staly hráčky z Karviné. Ještě před nimi si účast v boji o celkový triumf zajistily hokejistky Slavie Praha, které zdolaly soupeřky z Litvínova 9:1.

 

„První třetina nebyla z naší strany ideální. Až když se holky začaly pomalu sehrávat, začalo jim to konečně jít,“ vracel se Karel Manhart, trenér slávistických hokejistek, k sobotnímu vystoupení svých svěřenkyň. Ty si zprvu nechaly vstřelit první gól zápasu. Náskok soupeřek dokázaly však už po chvíli dotáhnout. V dalším průběhu zápasu proměňovaly šance už pouze hokejistky v legendárních, červenobílých, dresech.   

 

Jen o týden dřív slavili na Zimním stadionu v Černošicích hráči Mělníka titul v krajské lize. Více na Mistrem krajské ligy je HC Junior Mělník

Se stejným elánem vstoupily slávistky i do nedělního finálového duelu, ve kterém už po první části vedly 4:0. Po konečném vítězství 9:1 mohly oslavit už osmý titul mistryň českého hokeje. „Hodně našich holek hraje v kvalitních evropských soutěžích. Jsou proto schopné se přizpůsobit vypětí finálových zápasů,“ vysvětluje Karel Manhart někeré z důvodů, proč jsou hráčky Slavie Praha aktuálně nejúspěšnějším tuzemským ženským týmem.

 

V předcházejícím nedělním střetnutí porazily hokejistky Litvínova hráčky z Cherokees Brno 10:5 a obsadily tak třetí místo.

 

„Turnaji jsme zařídili důstojné prostředí,“ říká předseda černošického hokeje

 

„Byli jsme osloveni Komisí ženského hokeje, zda-li bychom jim pro závěrečný turnaj mohli poskytnout náš led. Samozřejmě jsme jim vyšli vstříc a v nabitém programu jsme dokázali najít pro akci místo,“ informuje Martin Jůzek, předseda SK Černošice.

 

V polovině května se v Černošicích koná oblíbený cyklistický závod. Přihlásit se můžete už teď. Více na FunRide v Černošicích

„Turnaji jsme zařídili důstojné prostředí. To nám potvrdil i šéf Komise,“ pokračuje Martin Jůzek. „Podmínky jsme tu měli dobré. Pořadatelé zajistili vše tak, aby měla celá akce hlavu a patu,“ chválil organizátory Karel Manhart.

 

Pro černošický hokej byl přitom víkendový turnaj první akcí celonárodního charakteru, která se na jeho ledě pořádala. „V Černošicích se v roce 2004 hrála kvalifikace o druhou ligu, před týdnem se tu hrálo finále středočeské krajské ligy,“ vyjmenoval Martin Jůzek jedny z nejvýznamnějších událostí klubu, který letos slaví osmdesát let své existence.  

Klíčová slova: