Čekání na smrt herce Bronislava Poloczka. Známý bručoun a cholerik zemřel úplně sám

Bronislav Poloczek byl v osobním životě cholerik a bručoun. Lidé na natáčení s ním nevzpomínají v dobrém
 

Jeho osobnost byla nepřehlédnutelná. Mohutný herec Bronislav Poloczek zemřel už před devíti lety, ale i tak po sobě zanechal několik nesmrtelných rolí. Filmy jako Černí baroni, Copak je to za vojáka či seriály Hospoda a nekonečná Ulice by bez něj vypadaly úplně jinak. Proč zemřel zcela bez chuti do života úplně osamělý? 

Bronislav Poloczek byl český divadelní a filmový herec, který, jak už jméno napovídá, pocházel z Polska. Jeho otec pracoval jako lesník a vzdělával se v polské škole v Horní Suché a později dokonce dojížděl na polské gymnázium do Orlové. 

Už v roce 1956 byl členem divadelní scény Těšínského divadla. S českou divadelní scénou je spojen hlavně díky tomu, že absolvoval JAMU v roce 1961. Prošel si několik městských divadel a postupně sbíral i filmové role. Muž, známý jako cholerik a z podstaty protivný člověk, nakonec zemřel zcela sám. Důvod byl jednoduchý. Zemřela mu žena a on přestal mít chuť žít. 

Špatná pověst

Vrcholem jeho kariéry je pravděpodobně angažmá v Národní divadle. Od té chvíle se pravidelně objevoval i ve filmech a seriálech. Objevil se ve filmu Věry Chytilové Kalamita či v legendárních Černých baronech. Už od pohledu byl Bronislav Poloczek předurčen k rolím nepříjemných hurónských protivů. 

Role jako ušitá na míru byla v seriálu Hospoda, kde jako štamgast v podstatě hrál sám sebe. Jedna z posledních televizních postav byl pan Nykl v seriálu Ulice. Herečtí kolegové se na jeho adresu často vyjadřovali s tím, že byl cholerický a protivný. Režisér Václav Vorlíček se o něm rozpovídal v souvislosti s těžkou životní etapou, kterou prožíval po smrti své ženy. „Stal se poté nabručeným samotářem, ale všichni jsme to samozřejmě respektovali. I tak jsem ho měl rád a docela často ho obsazoval,“ sdělil slavný český režisér, který už také není mezi živými. On sám veřejně prohlašoval, že ztratil chuť do života. 

Čekání na smrt

Bronislav Poloczek se na konci života zcela izoloval od svého okolí. Smrt milované ženy pro něj znamenala neskutečnou ránu, kterou nehodlal zalepit. V jednom ze svých posledních rozhovorů pro deník Aha se zmínil: „Od té doby, co mi zemřela manželka, mě už nic nezajímá. Už nechci ani hrát. Nic už neplánuju. Čekám jen na smrt. Jsem starej.“

Smutný konec populárního herce přišel po dlouhodobé nemoci v roce 2012. Zemřel 16. března poté, co byl převezen do nemocnice se srdeční příhodou. Svou smrt si už jednou dokonce vyzkoušel, protože si u scenáristů seriálu Ulice výslovně přál, aby jeho postavu poslali na onen svět. 

KAM DÁL: Sylvester Stallone ukázal své nádherné dcery. Jejich budoucí nápadníci to nebudou mít jednoduché


Hobby