Dívka si tajně přivedla Tibetskou dogu. Matka ji našla uprostřed obýváku, její reakce nepotěšila

První písemná zmínka o Tibetské doze je z roku 1121 př. n. l. v čínské knize letopisů
 

Představte si, že přijdete domů a uprostřed obývacího pokoje na vás kouká obrovská Tibetská doga vážící 45 kilogramů. To je docela šok, že? Tím spíš, když pes vypadá dost zanedbaně a vy absolutně netušíte, jestli není nemocný nebo plný blech. V tomto případě tak reakce vlastně ani nepřekvapila.

Maminka teenagerky v hrabství v Kent ve Velké Británii zůstala stát jako opařená. Místo chvíle klidu na ni koulela oči Tibetská doga Simba, jedno z největších psích plemen, které můžete na světě najít. Pětačtyřicet kilo živé váhy. Žena přitom netušila, jestli není zvíře zraněné a nemůže na ni třeba i zaútočit, popisuje online magazín KentOnline.

Stačila jedna reklama v televizi

Jak se pes do domu vlastně dostal? Kupodivu docela jednoduše. Dívka, která vždy toužila po domácím mazlíčkovi, v televizi zahlédka reklamu nabízející zdarma sedmiletou Tibetskou dogu. Původní majitelé už se o ni nezvládali starat, a tak ji nabízeli "za odvoz". Mladá slečna příliš neváhala a pro psa se vydala.

Měla štěstí, protože nemusela chodit daleko, se psem byla zpět během chvíle. Jak už to ale v takových případech bývá, příliš nedomýšlela následky. Doga naštěstí byla klidná a možná se bála víc než vyděšená maminka. Ovšem to neznamená, že bylo vše bez problémů.

Dal jí ho bez vědomí rodičů

Brzy si pro dogu dorazil pracovník Královské společnosti na ochranu zvířat (RSCPA), kam žena zavolala a vysvětlila nepříjemnou situaci. „Paní nás kontaktovala a tvrdila, že se večer vrátila z práce a našla pětačtyřicet kilo vážícího psa v obýváku,“ potvrdil Kirsten Ormerod pro KentOnline s tím, že Simba byla nabízena v pořadu "Pets 4 Homes" a bývalý majitel ho dívce odevzdal, aniž by se ptal na souhlas rodičů.

Tibetská doga naštěstí měla mikročip, původního majitele tak nebyl problém najít. „Poradil jsem mu, aby hledal pomoc v útulku, který je na to připraven. Najít psovi řádnou péče je pak mnohem jednodušší,“ doplnil Ormerod.

Bude v pořádku, nabídneme ji zájemcům

Královská společnost na ochranu zvířat vzala Simbu do péče. Bylo třeba hodně ošetření, pes byl totiž v zoufalém stavu. „Měla dvacet kilo podváhu, vředy, které jsme okamžitě začali léčit. Její srst byla špinavá, potřebovala vyčistit. Ale bude v pořádku. A jakmile ji vykastrujeme, nabídneme ji zájemcům,“ dodal Ormerod.

Takzvaní "pandemičtí" mazlíčci nejsou v Británii ničím výjmečným. Za poslední rok extrémně stoupla potřeba lidí pořizovat si nejen psy, ale i další zvířata. V RSPCA mají obavu, že většina z nich dříve či později skončí v útulcích. Zřejmě právem. 

KAM DÁL: Jana ze seriálu Slunečná se ukázala v sexy šatech. Tereza Brodská odhodila tepláky a možná byste ji ani nepoznali.