Dívku poslali ze školy domů, její oblečení prý vypadalo jako spodní prádlo a rozptylovalo by učitele. Ponížili ji, zuří její otec

Do případu už se prý vložila i školní inspekce, má zjistit, zda nejsou školní řády zastaralé
 

První "neuvěřitelná" zpráva je, že někde se chodí do školy i v době pandemie koronaviru. Kdo by to řekl. A ta druhá? Že v Kanadě mohou sedmnáctiletou dívku poslat domů jen proto, že se jim nelíbí její oblečení. Otec Karis Wilsonové se však pořádně rozzuřil a ponížení své dcery nechce nechat jen tak. Má pravdu?

Sedmnáctileté studentce v v Britské Kolumbii bylo sděleno, aby se šla domů převléknout, protože její outfit vypadá jako spodní prádlo a mohla by rozptylovat mladého učitele. Karis Wilsonová odešla s pláčem a do školy už se nevrátila. Její otec se postavil na její stranu s tím, že nic šokujícího nevidí.

Chtěla se líbit, co je na tom?

Karis na sobě měla černé šaty po kolena s krajkovým lemem, pod tím rolák s dlouhým rukávem. „V dnešní době naprosto normální oblečení. Šaty jsou vyrobené z bavlny, nejsou průhledné, délka ke kolenům. Rozhodnutím školy jsem byl ohromen,“ řekl pro Daily Star Christopher Wilson. 

"We have made it somehow a woman’s fault if a man looks at her, thinks of sex and feels uncomfortable. The scenario is almost never reversed. It’s textbook objectification of women."

TWO & OUT by James Peters

Zveřejnil(a) CFJC Today Kamloops dne Pátek 26. února 2021

Podle otce dívky se vůbec nedá mluvit o tom, že by Karis šaty nosila vyzývavě nebo chtěla kohokoli sexuálně provokovat. „Před dvěma měsíci měla nehodu na snowboardu, začala chodit do posilovny a cítí se lépe. Tak si jednou nevzala mikinu, co je na tom? Nosit šaty a mít ze sebe dobrý pocit přeci není špatné,“ rozčiloval se pan Wilson.

Lidé se do učitelů pustili

Christopher šel okamžitě za ředitelem a jeho zástupcem, kteří se mu snažili vysvětlit, že školní řád brání nosit studentům cokoli, co by odvádělo pozornost od učení. Jejich staromódní myšlení se však na sociálních sítích s příliš kladnými reakcemi nesetkalo.

Problém je teď ale návrat Karis zpět do školy. Kantoři byli podrobeni mnoha verbálním útokům, dostávají ošklivé maily i zprávy na sociálních sítích. Někteří lidé jim také telefonují, aby jim po svém vysvětlili, co si o nich myslí. Nejlepším řešením tak zřejmě bude, když Karis přestoupí na jinou školu.

KAM DÁL: Profesor Haluzík: Cukrovka po čtyřicítce není nic neobvyklého. Nasazení inzulinu dnes můžeme oddálit.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru