Idol devadesátých let Luke Perry. Hvězdu seriálu Beverly Hills odpojily od přístrojů vlastní děti

Herec Luke Perry se naposledy divákům představil v epizodní roli filmu Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu
 

Kultura devadesátých let je neodmyslitelně spojena s americkými  televizními seriály. Jedním z těch nejznámějších je bezesporu seriál Beverly Hills 90210. Brenda, Brandon, Kelly, Steve, David a hlavně Dylan. Idol dívčích srdcí, kterého s nezapomenutelným šarmem ztvárnil herec Luke Perry, však už není mezi živými. Jaké dramatické rozhodnutí musela podstoupit jeho rodina? 

Kdo v mládí viděl seriál Beverly Hills 90210, už z hlavy nikdy nedostane klasickou znělku, která v úvodu každého dílu ukazuje hlavní hvězdy v rozesmátém sestřihu. Seriál pro puberťáky nezaujal jenom v USA, ale stal se ikonickou ukázkou módy a kultury devadesátých let. 

Dobrák Brandon si však nikdy nezískal takovou přízeň divaček jako rebel Dylan. Ten ve svém starém Porsche navazuje vzhledově i charakterem na miláčka kinematografie Jamese Deana. Oba měli kromě image i společnou jednu nepříjemnou záležitost. Zemřeli příliš brzy…

Umělý spánek

Luke Perry alias Dylan McKay toho také ve své herecké kariéře mnoho neodehrál. Seriálové stigma se pokoušel setřást v jiných projektech jako Buffy přemožitelka upírů, film Pátý element a v několik dalších nevýrazných televizních seriálech. 

Z dlouhého výčtu seriálů a filmů nebudete moudří, protože žádný z nich nepřekonal slavné Beverly Hills 90210. Možná poslední role byla vlastně takovou příjemnou třešničkou na dortu, když se jako epizodní postava ukázal v posledním snímku Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. 

O tom, že už ho diváci neuvidí ani v marném pokusu o znovuobrození slavného amerického seriálu v čele s Brandonem a Brendou, rozhodla tragédie. V pouhých 52 letech totiž nečekaně zemřel v důsledku mozkové mrtvice. 

Děti rozhodly

Zpráva, která před dvěma lety rozesmutnila všechny dnes již dospělé fanynky Luka Perryho, byla jako rána z čistého nebe. Vše se zdárně připravovalo k podivnému pokusu podívat se na hrdiny z Beverly Hill po několika letech. Tělo Luka Perryho se však rozhodlo jinak. 

Podle všeho slavného herce postihla v jeho 52 letech mozková mrtvice a lékaři se rozhodli ho zachránit tím, že byl uložen do umělého spánku, aby se mozek mohl zotavit. To se ovšem nestalo. Po plánovaných dvou dnech se situace nelepšila, ba naopak. 

Rodina se tak musela odhodlat k nelehkému rozhodnutí. Luke Perry byl odpojen od přístrojů, kterého uměle udržovaly při životě. Kruté, ale nevyhnutelné rozhodnutí musely učinit jeho děti Sophie a Jack. U smrtelné postele v nemocnici Svatého Josefa v Burbanku seděla i jeho bývalá partnerka a nastávající snoubenka. Nečekaná smrt Luka Perryho narušila i plánované natáčení nového seriálu Beverly Hills 90210. Smutnou zprávu tehdy komentoval každý, kdo k ze slavných herců měl k seriálovému Dylanovi blízko. 

KAM DÁL: Největší vojevůdce historie. Alexej Čepička dobyl Pražský hrad dvěma kulemi

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru