Irena (52): S matkou už dvacet let nemluvím, může za to můj manžel. Nikdo se mi nemůže divit po tom, co spolu dělali

Irenu neobměkčila ani pandemie koronaviru, matku nenavštěvuje
 

Byly nerozlučnou dvojicí. Možná i proto, že paní Irenu porodila její maminka už v devatenácti letech. Jak sama říká, měly k sobě díky tomu mnohem blíže, často prý byly spíš jako sestry nebo kamarádky. Všechno se ale změnilo během chvíle v srpnu roku 2001. Propojení bylo rázem pryč.

Měl to být klasický letní den. Sluníčko svítilo, paní Irena s maminkou se rozhodly, že se budou na zahradě opalovat. „Žádné plány jsme si na tento den nedělaly. Chtěly jsme prostě jen lenošit. Zná to asi každý. Léto, dovolená...,“ vzpomíná dnes na den, který měl změnit hned několik životů.

Byli jsme do sebe moc zamilovaní

Za pár hodin měl dorazit na víkend manžel paní Ireny. Pracoval v jiném městě, partneři se poslední měsíc moc neviděli. Takže se Irena logicky těšila. „Chtěli jsme si ten víkend opravdu užít. Myslím, že jsme do sebe tenkrát byli ještě zamilovaní. Psali jsme si pravidelně zprávy, volali jsme si.“

Ideální manželství ale mělo už brzy skončit. Pan Karel dorazil brzy, v práci dostal půl dne volno, takže už kolem jedné odpoledne byl u Ireny. „Byla jsem moc ráda. Měl hlad, tak jsem se rozhodla, že skočím na rychlý nákup a udělám mu něco dobrého. Byla to otázka půl hodinky, obchod byl kousek.“

Tohle vidět nechtěla

Ještě dnes si Irena přesně pamatuje, co koupila. „Chtěl jsem mu udělat špagety s kuřecím masem, houbami, nivou a smetanou. Kalorická bomba, ale měl to rád.“ Když se ale vrátila a otevřela branku, na zahradě viděla něco, o čem nikdy nepřemýšlela ani v těch nejhorších snech.

Její manžel a matka k ní byly na lehátku zády, takže neviděli, že přišla. „Mazal jí krémem, klečel za ní a držel ji za prsa. Když jsem přišla blíž, slyšela jsem, jak jí říká, že takový materiál ještě nikdy neviděl,“ popisuje ještě dnes viditelně zaskočená Irena.

Byla jako ve snu, hlavně pryč

Jak měla v ruce tašku s nákupem, praštila jí manžela do zad tak silně, až igelitka praskla a smetana se rozprskla po jejich tělech. „Jediné, čeho lituji je, že jsem ho neflákla víc. A do hlavy,“ tvrdí Irena. Utekla do domu, rychle si vzala nejnutnější věci a odjela. „Byla jsem jako ve snách. Nevím, jestli mi něco říkali nebo co se vlastně dělo. Chtěla jsem hlavně pryč.“

Manželovi po několika měsících odpustila. Nebo spíš neměla nic proti tomu, aby spolu dál žili. „Už to ale nikdy nebylo jako dřív. Dokážeme spolu fungovat, ale pořád to v sobě mám.“ Naopak matku od té doby neviděla. Nechce, nevěří jí a má pocit, že ji zradila. 

(v příběhu je na žádost čtenářky změněno jméno, fotka u článku je pouze ilustrační)

KAM DÁL: Tereza Maxová ukázala pár sexy fotek z minulosti. Udělal je fotograf, který v sobotu zemřel s koronavirem.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru