Japonka po deset let schovávala mrtvou matku, bála se o byt

Raději si nepředstavovat, co se asi v bytě Japonky dělo
 

Japonská policie zadržela ženu, která po deset let schovávala v mrazáku tělo své zesnulé matky. Své počínání vysvětlovala obavou, že by se musela vystěhovat z tokijského bytu, pokud by se na matčinu smrt přišlo, uvedla agentura AFP s odvoláním na místní média.

Policie AFP potvrdila, že zadržela osmačtyřicetiletou Jumi Jošinovou kvůli podezření, že skrývala mrtvolu, která se ve středu našla v mrazáku v jednom bytu v Tokiu. Zadržená uvedla, že tělo schovala už před deseti lety, protože nechtěla přijít o byt, který sdílela s matkou a který byl pronajatý na matčino jméno.

Tělo objevily uklízečky

Jumi Jošinová ale tento měsíc stejně musela byt opustit, a to kvůli neplacení nájemného. Tělo přibližně šedesátileté ženy v mrazáku objevily uklízečky, které přišly dát byt do pořádku. Podle policie muselo být tělo ohnuté, aby se do mrazáku vešlo.

Dobu ani příčinu smrti nedokázaly úřady podle serveru BBC News určit. Na zmrzlém těle nicméně podle policie nebyla vidět žádná zranění. Policie podezřelou zadržela v hotelu ve městě Čiba, ležícím nedaleko od Tokia.

KAM DÁL: Jak být krásná i s černými zuby? Japonské ogahuro má své zvláštní kouzlo


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru