Pohádka na první pohled. Slavný Anthony Hopkins si myslel, že film Mlčení jehňátek je pro děti

Anthony Hopkins nakonec v roce 1992 dostal za svou roli Oscara
 

Herec Anthony Hopkins a jeho kolegyně Jodie Foster si během internetového rozhovoru pro časopis Variety povídali o natáčení společného kultovního snímku Mlčení jehňátek. Během něj vyšlo najevo, že si slavný představitel kanibala Hannibala Lectera myslel, že se jednalo o pohádku pro děti…

Název Mlčení jehňátek vám může znít buď hororově, či pohádkově. Pravděpodobně záleží, jak jste v duši nastaven, nebo jestli jste vyrostli na pohádkách bratří Grimmů, které jsou přece jenom poněkud temnějšího tónu vyprávění. 

Při online rozhovoru herců Anthony Hopkins a Jodie Foster vyšlo najevo hned několik zajímavých informací, které se týkají natáčení tohoto legendárního psychologického dramatu. Právě Angličan Hopkins si nejdříve myslel, že jde o pohádkový příběh. Prvních deset stránek scénáře ho však vyvedlo z omylu. 

Bála se mluvit

“Byl to ten nejlepší scénář, který jsem kdy četl,” vysvětluje Anthony Hopkins svoje první dojmy z prvních stránek scénáře, který ho velmi rychle ujistil, že se v tomto případě rozhodně nejedná o pohádku. Poprvé si o své budoucí nejúspěšnější roli přečetl v roce 1989 v Londýně, za film o tři roky dostal Oscara za herecký výkon v hlavní roli. 

Hopkins přidal další zajímavou informaci z natáčení. S představitelkou hlavní ženské herecké role totiž za celé natáčení paradoxně skoro nepromluvil. “Já jsem se tě hrozně bál, vždyť už jsi měla Oscara,” narážel herecký génius na ocenění Jodie Foster z roku 1989 za film Znásilnění. 

Nervózní ze své role

Vzhledem k tomu, že je Anthony Hopkins původem z Walesu a svoje řemeslo vnímá do hloubky, údajně se bál v prvních měsících do role vůbec pouštět. “Trvalo mi dlouho, než jsem se jako Velšan přepnul na roli amerického sériového vraha,” vysvětloval při online rozhovoru se smíchem na rtech. 

Pamatuje si však na chvíli, kdy režisér Jonathan Demme v jednu chvíli namířil na Anthonyho Hopkinse kameru a řekl: “Sakra, to je ono, Anthony, teď jsi opravdu divnej,” vysvětluje zrod ideální herecké polohy pro komplikovanou postavu inteligentního psychopata, který pomáhá mladé detektivce najít pachatele. 

KAM DÁL: Nejdéle vysílané pořady v televizi. Legendární Večerníček a nesmrtelná Saskia Burešová

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru