Trump a Meghan Markleová se do sebe pustili, exprezident komentoval její vzhled. I další jeho výroky jsou za hranou

Trump čelil už několika nařčením ze sexuálního obtěžování, obvinila ho například i novinářka E. Jean Carrollová
 

Bývalý americký prezident Donald Trump a jeho kontroverzní výroky vůči ženám nejsou nic nového. Asi tedy není překvapivé, že okomentoval i vystoupení Meghan Markleové u Oprah, které vyvolalo pozdvižení téměř po celém světě. Ovšem už se možná tolik neví to, že byznysman a vévodkyně ze Sussexu spolu mají dlouhodobé spory a netitulují se zrovna přátelsky.

Jeden z nejvěrnějších asistentů Donalda Trumpa Jason Miller v rozhovoru pro The War Room Podcast řekl, že když mluvil s Trumpem o Mehgan, tak bývalý americký prezident prohlásil, že „to není žádný zázrak a že to tvrdí už dlouho“. Její a Harryho rozhovor s Oprah Winfreyovou prý jeho přesvědčení jen potvrdil.

Nevěděl jsem, že je tak ošklivá

Není to však zdaleka poprvé, kdy tito dva na dálku "zkřižili meče" a nevybíravě se do sebe pustili. V roce 2016 předtím, než se princ Harry s Trumpem potkal, měla Meghan pronést, že Trump ženy nenávidí a má vůči nim předsudky

Naopak bývalá americká hlava státu se podle deníku The Sun v roce 2019 vyjádřila nelichotivě na adresu Meghan: „Nevěděl jsem, že je tak ošklivá.“ Později to odvolal s tím, že šlo o fake news. Britský bulvární deník si ale za tím, co napsal, stojí.

Trump je s vyhozeným moderátorem

Jason Miller také uvedl, že Trump se nechtěl o "akci Oprah" více vyjadřovat, protože si uvědomuje, jak skončil moderátor Good Morning Britain Piers Morgan. Ten rezignoval, když řekl, že nevěří ani slovu, které Meghan u Oprah řekla, včetně jejích myšlenek na sebevraždu. Ozvalo se mnoho nesouhlasných hlasů a dokonce i tým Meghan si našel čas, aby do televize poslal oficiální stížnost. 

 

 

 

Morgan následně na TWitteru uvedl, že měl čas nad vším přemýšlet, ale že stále slovům vévodkyně ze Sussexu nevěří. „Jsem s ním. Šli po něm jednoduše proto, že si dovolil kritizovat Meghan Markelovou,“ má podle svého asistenta jasno Trump. Nechce si ale zadělávat na další problémy, věci tak dále zřejmě nebude komentovat.

Jeho výroky jsou za hranou

Bývalý prezident USA v historii o ženách nemluvil pěkně, často říká dost kontroverzní věci. Stačí si vzpomenout na rok 2015, kdy o své ženské politické oponetce tvrdil: „Podívejte se na tu tvář. Volil by ji někdo? Dokážete si představit, že je toto tvář vaší prezidentky? Je to žena a vážení, to jako vážně?“

Nejslavnější výrok je ale ten z roku 1995:  „Víte, automaticky mě přitahují krásné ženy. Prostě je začnu líbat. Je to jako magnet. Na nic nečekám. Když jsi slavný, můžeš dělat cokoli. Popadni je za p ****. Dělej, co chceš.“ Později tvrdil, že šlo "o škádlení"...

KAM DÁL: Meghan: Do sňatku s Harrym jsem šla s naivními představami. Rasismus a myšlenky na sebevraždu.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru