Znásilnil domácího mazlíčka, byl odsouzen. Majitel poníka všechno popsal a je to jen pro silné povahy

Za vše prý mohl alkohol. Ovšem nebyl to první mužův podobný prohřešek
 

Třiadvacetiletý Isaac Cluley byl odsouzen za "znásilnění" shetlandského poníka. Stalo se tak čtyři roky poté, co měl se zákonem oplétačky kvůli sexu s jiným koněm. U soudu v Leicesteru nebyl schopen vysvětlit, co ho k tomu vedlo. Majitel zvířete tvrdil, že koník je po aktu vyděšený a bojí se i lidí, které měl dříve rád, píše list Leicester Live.

Nebohý mladík u soudu ve městě Aylestone potvrdil, že sex s koněm opravdu měl, a dokonce se přiznal, že měl v mobilu jeho fotky a používal je při uspokojování. „Podruhé v životě jste před soudem za pohlavní styk s koněm, to je alarmující. Proč to děláte, co vás k tomu vede? Je to výkřik o pomoc, nebo na sebe chcete jen upozornit?“ ptal se Cluleyho soudce.

Odnětí svobody a další postihy

Mladík má podle obžaloby dlouhodobé problémy s alkoholem, špatně se učí a má celou řadu dalších problémů. „Byl jsem na tom psychicky špatně. Proto jsem v poslední době hodně pil,“ potvrdil Isaac, který nakonec od soudu odešel s šestiměsíčním trestem odnětí svobody s odkladem na dva roky a s nutností podstoupit měsíční léčbu.

Dále bude muset absolvovat čtyřicet dní v programu pro sexuální delikventy a majiteli poníka zaplatí odškodné zhruba 10 500 korun. Na dva měsíce mu bylo také v čase mezi osmou hodinou ráno a osmou večerní nařízeno domácí vězení.

Náš miláček se teď všeho bojí

Majitel koníka se soudu osobně účastnil a popsal, jak Cluleyho několikrát viděl, když si zvíře obhlížel. Chodil kolem a připravoval se zvíře znásilnit. Jsem velmi znepokojený, cítím obrovskou úzkost, protože nevím, kolikrát se to stalo.“

Podle něj se poník "stáhl do sebe" a nevěří lidem. „Byl to takový náš miláček. Teď je opatrný a stále v defenzivní pozici. Bojí se úplně všeho. Kdyby bylo na mně, odsouzený sedí ve vazbě a jde do vězení. Mohu jen doufat, že jeho léčba zafunguje. Tím spíš, když neprojevil žádnou lítost,” má jasno nešťastný majitel koně.