Stavební úpravy čekají základní i mateřskou školu ve Velké Chuchli

ZŠ Charlotty Masarykové se stavební úpravou významně rozšíří kapacita.
  |  

Radnice městské části Praha – Velká Chuchle se rozhodla řešit problém s umisťováním dětí a navrhla praktické řešení.

Problém s kapacitou základních a především mateřských školek je již evergreenem českého školství. Ve Velké Chuchli se proto rozhodli tyto obtíže nepřehlížet a přikročit k přístavbám u obou typů škol. Zatímco u mateřské školky se jedná o navýšení pouze o jednu třídu, základní škola počítá s projektem, který jí přinese nových tříd hned sedm.

V mateřské škole by mělo být o třídu více již na podzim

Stavební úpravy mateřské školky by měly začít co nevidět. Z tohoto důvodu zavedla školka prázdninový provoz od 1. – 10. července pro přihlášené děti pracujících maminek. S rekonstrukcí se pravděpodobně začne již začátkem července, jak stojí na webových stránkách školky.

Spěch se zahájením výstavby je však na místě, neboť výstavba by měla být do listopadu letošního roku nejen hotova, ale rovněž již uvedena do provozu. Dle starosty Stanislava Fresla dosahují odhadované náklady za projekt výše 4 950 000 Kč. Nezbývá než doufat, že školka dodrží vražedný termín přístavby a ještě letos na podzim uvítá další nové předškoláky.

Megalomanský projekt základní školy

Základní škola Charlotty Masarykové stojí před mnohem rozsáhlejším projektem, který spolkne daleko více peněz i času. Na naplnění ambic rozšířit školu hned o sedm tříd mají ve Velké Chuchli ještě více než rok, veškeré úpravy potřebují stihnout do srpna roku 2016. V tomto případě se nejedná o jednoduchou přístavbu. Projekt začne demolicí části školy, na jejímž místě poté vyroste zbrusu nová část budovy. Nad školní jídelnou dále vznikne nadstavba, která oba celky propojí.

Celkové náklady za rozsáhlou obnovu školní budovy se podle současných odhadů vyšplhají na 27 milionů korun. Starosta Fresl uvedl, že pro tento rok obdrželi od Magistrátu hlavního města Prahy dotaci ve výši 10 milionů korun. Věřme tedy, že inovovaná škola přinese více prostoru i příjemné prostředí řadě svých budoucích studentů.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru