První pomoc zachraňuje životy, ale může být i zážitkem

Ještě než uslyšíte přijíždět sanitku, tak můžete hodně pomoci. Mnohdy až zachránit život
05.03.2016 - 23:35   |  

Zdravotní středisko v Klecanech chystá Den otevřených dveří. Budete si moci vyzkoušet nácvik resuscitace srdeční masáží. Také se zeptat na vše, co vás kolem první pomoci zajímá. A můžete vzít s sebou i děti. 

První pomoc nemusí být jen stresovou situací, ve zcela výjimečných případech si ji můžete i užít. Středisko poskytuje i kurzy na míru.

Rychlost a efektivita

Vědět, že po nácviku můžete někomu skutečně zachránit život, není pocit úplně k zahození. Je důležité umět v konkrétní krizové situaci jednat. Klidně a s rozmyslem, ale přitom rychle a efektivně.

Masážní model

Den otevřených dveří zdravotní středisko naplánovalo na 20. března od 15 do 18 hodin. Na programu je nácvik nepřímé srdeční masáže na resuscitačních modelech a seznámení se s automatizovaným externím defibrilátorem - přístrojem k obnovení pravidelné činnosti srdce pomocí elektrických výbojů používaného při náhlé zástavě srdečního oběhu. 

Přístroj, jehož elektrické výboje vrací lidi do života

Výuce a praktickému výcviku první pomoci se lze následně věnovat dlouhodobě, cíleně a pravidelně.

Cílem kurzu je šířit osvětu a snižovat tak riziko neposkytnutí první pomoci z důvodu nevědomosti, nejistoty nebo obav.

Umět použít

Zdraví neošálíte. Na druhou stranu, když už jde do tuhého, tak v prvních vteřinách stačí skutečně málo - vědět jak. Jak přesně pomoci. To znamená znát a umět včas použít techniky první pomoc. 

Výuka zážitkem

Osvědčená a velmi efektivní je metoda výuky první pomoci zážitkem, kdy na teoretickou část navazuje praktická s názornými simulacemi úrazů a závažných stavů na figurantech. Jedná se o nejlepší způsob, jak si život zachraňující dovednosti osvojit

Čtěte také: Záchranář Ferencei: Pocit při zemětřesení je nepopsatelný

Někdy stačí hodit "jen" záchranný kruh

Tíha stresu

Účastníci kurzu se správně a s jistotou naučí poskytnout pomoc i v emočně vypjatých situacích a pod tíhou stresu.

Kurz na míru - vezměte i děti

Kurzy jsou intenzivní, v rozsahu 4, 6, 8 nebo 16 hodin a jsou zaměřeny na záchranu lidského života v nejrůznějších situacích a řešení život ohrožujících stavů, jako je krvácení, bezvědomí, zástava srdce. Obsah kurzu je možné přizpůsobit individuálním požadavkům, nebo se přihlásit do specializovaného kurzu pro rodiče, seniory, žáky základních a středních škol, firmy a firemní kolektivy šité na míru. Stále také funguje Malý zdravotník – zájmový kroužek pro děti.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru