„Jsem drsnej motorkář a transka v latexu," říká Marek (1/2)

Transvestita se rád převléká za ženu, ale cítí se jako chlap
 

Marek se rád obléká do šatů opačného pohlaví. Je transvestita. To bývá spojeno s předsudky okolí. Jak se Markovi žije, jak se seznamuje, a co nám o svojí trans identitě prozradil?

Jaká je tvoje charakteristika v rámci BDSM?

Jsem submisivní, aspoň si to myslím, ale nemám problém „switchnout“, že si obrátím role. Spíš je u mě určitá forma sadismu, rád používám bicí nástroje na ženu, které se to líbí. Ale primárně jsem subík. S tím, že mám rád kůži, hlavně tedy na ženách, a latex, ten mám raději na sobě, protože jsem převlíkací do dámského latexu.

Marek (34) pochází z Kolína, ale v Praze žije jeden rok. Sám sebe označil za submisivního transvestitu v latexu, který se rád nechá ponižovat ženami. Ve volném čase ,,jsem hrozně drsnej motorkář, miluju vojenský věci a jezdím s vojenskou technikou," říká Marek. ,,Takže jako fakt mazec!"

Takže se převlékáš za holku?

Tak. Rád se převlékám za ženu, rád se vžívám do ženské submisivní role, tzv. čubičky. Jeden čas jsem bojoval s tím, jak to v sobě mám. Nikdy jsem nepřemýšlel o změně pohlaví, to ne. Ale třeba nechat si udělat prsa, o tom jsem přemýšlel, protože jsem tu možnost měl. Znal jsem doktora, který by mi je udělal. Ale jde o to, že můj život už je takovej, že jsem prostě chlap. Jako chlap jsem se narodil a bohužel, bohudík, to tak prostě zůstane. Uvědomuju si v sobě, že chci být chlapem a jsem za to rád, ale vždycky jsem si rád oblékal ženské věci na sebe.

Když říkáš, že se ti líbí převlékat se za holku, máš postelové zkušenosti s holkama, nebo i klukama?

Ty zkušenosti s klukama mám taky. A jsem na holky. Mně se vzhledově chlapi nelíbí. Ale když jsem v té roli, že oni jsou komplet v latexu, a to včetně spodku (nemyslím kondom, ale násadu), tak s tím mám zkušenosti. Když byli dominantní, tak to se mi líbilo. Ale to si myslím, že je dané tím, že jsem rád za tu holčinu. Ale jinak jsem na holky a do vztahu potřebuju ženskou. Nechci chlapa. Vyhledávám primárně ženský, tak to je.

Má to většina transvestitů takhle, že je vzrušuje sex s chlapem, nebo je to spíš rarita?

V televizi, co jsem viděl rozhovory, tak prý rarita. Údajně. Ale lidi, co znám a co jsou na tom jako já, tak často mají zkušenosti, že jsou na oboje. Podle mě je to tak, že chlapi z téhle komunity mají nouzi, jelikož je málo dominantních ženských. Tohle si myslím, ale třeba to není pravda.

Takže většina transvestitů vyhledává dominantnější partnerku?

To si myslím. Aspoň co já znám, tak jo. Dominantních transek znám málo.

Máš teď přítelkyni?

Teď nemám přítelkyni.

Jak na to případně holky reagují, když jim řekneš, že máš tuhle zálibu?

Takhle. Když už si s tou ženskou někde sedneme na drink, tak to většinou hned ví. Buď od známých, nebo to ze mě vyleze během večera. Ale já vzhledově vyhledávám ženský něčím zajímavý, kde si řeknu ,,to by mohlo jít". Jinak jsem začal nosit kožený obojek, podle čehož už ženský něco poznaj.

A ten obojek máš jako nějaký symbol?

Je to takový můj znak submisivity. Kromě tetování, ale to moc vidět není. Protože je jiný, když obojek nosí člověk, kterýmu je dvacet. A pak je rozdíl, když si to vezme pardál v pětatřiceti. Takže už z toho něco poznají.

Kožený obojek může (a nemusí) být znamením submisivity

A většinou to přijímají kladně?

Když s nima začnu chodit, tak se k tomu staví, dejme tomu, kladně. Pak je otázka, jestli to v sobě mají nebo ne, což člověk pozná až potom.

Stalo se ti, že jsi měl partnerku a musel jsi uspokojovat tyhle svoje potřeby jinde?

Stalo se mi to. Ale partnerka k tomu byla tolerantní a měl jsem to dovolený. Protože mně nešlo o sex, šlo mi jenom čistě o službu a hraní.

,,Podle mě chlapi z téhle komunity mají nouzi, jelikož je málo dominantních ženských. Proto jsou tranvestité, co znám, často bisexuální."

Máš s přijmutím tvé transvesti stránky vyloženě špatnou zkušenost?

Špatnou ne, ale že by to někoho pohoršilo, to asi jo. Už si to moc nepamatuju, ale většinou jsou lidi v pohodě, řeknou „to je tvoje věc, dobrý“. A vlastně všichni moji známí to o mně vědí. I rodiče to vědí, takže už nikoho nepřekvapím. Když jsem se někde objevil a byl jsem na vodítku, tak bez problému. Spíš si myslím, že mi hodně ti chlapi záviděli, že mám ženskou, která si mě vezme na vodítko, že to takhle umí.

Jak dlouho trval tvůj nejdelší vztah založený na d/s (dominance/submisivita)?

Nejdelší vztah s přestávkama asi pět let. Partnerka byla dominantní, takže to bylo ideální. Tam jsme si vystačili jenom ve dvou.

Jak tvoje transvesti „hraní“ vlastně probíhá? Jeden den jsi chlap, druhý den ženská?

Ne, takhle to nemám. Když pak s někým člověk chodí nebo žije, tak ten život probíhá naprosto normálně. Ale k tý ženský se chovám nějakým způsobem, protože ona je ta dominantní. Což je sranda, protože dneska hrozně ženským, když chlap podrží dveře nebo zapne a obuje boty, tak jsou z toho úplně hotový a hrozně se jim to líbí. Já jim říkám: „Sakra, to je úplně normální, to vám nikdy chlapi nedělali? Vždyť tohle by se normálně mělo dělat.“ Nebo vykoupat partnerku, vždyť to je běžný. Jsem třeba rád, když pak vykoupe i ona mě – hraní je jedna věc, normální život je druhá věc.

Hledáte pochopení? Projekt transgender.cz vznikl jako první ve Střední a Východní Evropě. Své v něm najdou všichni trans lidé, nejen transsexuálové. 

Takže se tvoje submisivita přenáší i do běžného života?

Prolíná se to, určitě jo. Když jsem se nastěhoval sem do Prahy, bydleli jsme s jednou bývalkou u kamaráda. A ona byla latexová, měla hromadu latexových věcí, tak jsem jí je tahal. Doma jsem normálně nosil latexový šatičky. A to byla sranda, protože kamarád byl normální. Takže jsme seděli na gauči, koukali se na Top Gear, já tam v těch šatech, kecali jsme o motorkách, autech. Choval jsem se jako úplně normální chlap, ale byl jsem v těch věcech a bylo mi v nich dobře. Takže to byla docela sranda. (smích) Ale měl jsem jenom jednu partnerku, kde jsme si sedli takhle dobře, že to brala už jako běžnou věc.

Vzhledově mohou být od žen transvestité k nerozeznání

Oblékáš se za holku jenom kvůli pocitu submisivní role, nebo máš oblečení jako fetiš?

Jde to jedno s druhým. Můj oblíbený materiál je např. latex, ale ten mám rád spíš na sobě. Je vhodný pro tu moji submisivní roli, kdy jsem za holčičku. Ale na ženských miluju, když jsou v koženým (nebo umělá kůže). Nejlépe pro mě Paní v kůži, nebo umělé kůži. Takže ten fetiš tam samozřejmě je, odmalička. Hodně odmalička.

Děláš mimo převlékání nějaké další „holčičí“ věci (lak na nehty aj.)?

Ne, já se ani nemaluju. Používám latexovou kuklu. Když jsem měl dlouhý vlasy, vypadalo to jinak. Snad jednou v životě jsem byl namalovanej v rámci nějaké fetiš akce, ale ze srandy. Pokud jde o převlékání, tak doma bych s partnerkou tyhle (holčičí) věci nosit chtěl. Chtěl bych ženskou, která mě takhle bude brát. Že jsem teda chlap, ale jsem i kus holky.

Myslíš, že souvisí submisivita a oblékání za ženskou?

Nevím, ale možná mi přijde, že jo. Protože v sobě cítím, že jsem taková ta submisivnější ženská, jemnější a tak. Myslím, že to docela souvisí. Většina transvestitů je submisivní, co jsem aspoň já poznal. Když je transka dominantní, tak je to výjimka. Ale i přeoperovaní transexuálové bývají subiny.


Životní styl

Zdraví

Hobby